Про це на сторінках The Guardian пише оглядач британської газети Шон Вокер. Він зауважує, що бої на Сході України стають запеклішими. Але очевидно, що без прямої підтримки Москви навіть з російською зброєю терористи із віртуальних республік не зможуть перемогти армію України.
Оглядач зауважує, що за межами поля бою, відбуваються важливі зміни. Лідери бойовиків зреклися своїх "посад" і втекли, можливо, в Росію. Головний польовий командир терористів Ігор Стрєлков теж склав із себе повноваження. Рядові бойовики кажуть, що він "у відпустці". А його заступник письменник-фантаст Федір Березін заявив, що Стрєлков "не існує" і все, що відбувається на Донбасі – "це програма в Матриці".
На фоні такого розвитку подій на Сході України, Росія почала активніше працювати в дипломатичному полі. Зокрема, оглядач нагадує про переговори в Берліні за участь міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, його російського колеги Сергія Лаврова, а також голів МЗС Німеччини і Франції.
Після 5-годинного діалогу Клімкін зізнався, що розмова була складною, а Лавров розповів, що Київ і Москва дуже сильно розходяться в поглядах у багатьох питаннях.
Оглядач вважає, що Київ, все ж таки, має перевагу у переговорах, оскільки армія України має сили, щоб повністю розбити терористів на Сході України. Росія хоч і відправляє зброю бойовикам, але не починає відкриту війну проти Києва.
"За брязканням зброєю, Росія все ж таки стала на шлях пошуку дипломатичного рішення", - переконаний аналітик Університету Нью-Йорка Марк Галеотті.
"Замість прямого вторгнення, Москва сподівається на переговорах домовитися про спосіб, який дозволить Путіну зберегти гідність і вийти з конфлікту, оголосивши про свій успіх", - додав експерт.
Щоправда, поки не зрозуміло, які умови можуть влаштувати і Київ, і Москву. Останні тристоронні переговори Україна-ЄС-Росія не принесли суттєвого прогресу. В цей же час, президент України Петро Порошенко заявив, що готовий зустрітися з Володимиром Путіним.