Все склалося для зближення України та Британії – оглядач

Реклама
Поділитися
Все склалося для зближення України та Британії – оглядач © hvylya.net
Росія зумовлює взаємний інтерес Києва та Лондона

Для Києва Лондон завжди була одним з найбільш послідовних і жорстких соратників в Європейському Союзі у протидії агресії Росії. І як показав візит президента України Володимира Зеленського до Великої Британії, таким він залишається і після Brexit, пише в статті оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.

Автор зазначає, що слова Бориса Джонсона про те, що «Сполучене Королівство - найгарячіший прихильник України», не просто дипломатична ввічливість. Кравченко приводь кілька причин, за якими Лондон займає таку позицію.

"Так, в королівстві лева і єдинорога після отруєння Скрипаль, втручання росіян в парламентські вибори 2019 року, спроб російських хакерів вкрасти дані про вакцину проти коронавірусу і багатьох інших дій країну двоголового орла розглядають як загрозу своїй безпеці. Крім того, після виходу з ЄС Велика Британія прагне самоствердитися і посилити свої позиції в сучасному світі, в тому числі й в Східній Європі", - пише Кравченко.

Оглядач додав, що це бачення британців збігається з ідеями, які давно витають в Києві.

"Ще з радянських часів «стара англійка» своїм імперським минулим, політичними традиціями та стилем життя викликала у нашого істеблішменту особливий пієтет, підсвідоме захоплення. До цього традиційного романтичного благоговіння сьогодні додалися цілком прагматичні інтереси українських політиків і олігархів - навчання дітей в Оксбрідж, рахунки в англійських банках, нерухомість в Лондоні...", - продовжує Кравченко.

Крім того, на Печерських пагорбах теж приходять до висновку, що не варто складати всі яйця в один кошик, і під час російської агресії необхідно розвивати особливі відносини зі Сполученим Королівством, пише оглядач.

"І якщо вже Німеччина свого часу взяла на буксир Польщу й Угорщину, то чому б цю роль щодо України не взяти на себе Великій Британії? Звичайно, Сполучені Штати залишаються основним зовнішньополітичним союзником України. Але ніхто в усьому світі не знає, куди буде рухатися Америка після 3 листопада. До того ж для Вашингтона, що є глобальним гравцем номер один, наша країна - одна з багатьох. Інша річ Велика Британія, для якої Україна дійсно може стати молодшим партнером", - пише Кравченко, підкреслюючи, що все склалося для зближення двох країн.

Про деталі поїздки Зеленського до Лондона читайте в статті Володимира Кравченка «За лаштунками лондонської поїздки Зеленського».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі