Росія знову намагається знищити українців: світові лідери вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Доповнено
Поділитися
Росія знову намагається знищити українців: світові лідери вшанували пам’ять жертв Голодоморів © Сергій Кислиця/Facebook
Багато партнерів Україні наголошують на подібності нинішніх подій і тих, що відбувалися 90 років тому.

26 листопада в Україні згадують жертв голодоморів 1921-22, 1932-33 та 1946-47 років. За 90 років від спроби геноцидк українського народу, Росія вчергове використовує їжу як зброю, наголошують західні лідери.

«Через 90 років після Голодомору Кремль знову використовує їжу як зброю. Ми стоїмо разом з Україною, щоб гарантувати глобальну продовольчу безпеку», - наголосила голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.

На підтримку ініціативи президента України Володимира Зеленського Grain from Ukraine, Єврокомісія оплатить перевезення 40 тисяч тонн українського зерна двома суднами, додала фон дер Ляєн.

Голова Європейського Парламенту Роберта Мецола зауважила, що розпочата 90 років тому боротьба українського народу триває.

«За 90 років після Голодомору українці знову борються за збереження свого життя, своєї ідентичності та свободи. Так само, як ми сьогодні боремося за наші цінності, ми пам'ятаємо всіх тих, кого радянський режим залишив помирати голодною смертю», - пише Мецола.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, згадуючи жертв Голодоморів в Україні, закликав Росію припинити нову агресивну війну.

«90 років тому влаштований Радянським Союзом жахливий Голодомор вбив мільйони українців. Сьогодні Росія використовує голод як зброю у війні. Росія повинна припинити розпочату в Україні війну», - цитує генсекретаря речниця НАТО Оана Лунгеску.

Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати  вшановують пам'ять усіх загиблих у цій трагедії. А також продовжують підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України.

«У той час як хоробрий український народ продовжує захищати свою демократію та свободу від жорстокої агресії Росії, ми робимо паузу, щоб також вшанувати жертв минулих несправедливостей та жахів, заподіяних Україні», - йдеться в заяві.

У Польщі в Президентському палаці запалили свічку пам’яті. «На знак пам’яті про страждання та трагедію мільйонів жертв Великого голоду 1932-1933 років в Україні у вікні Президентського палацу запалили свічку. Пам'ятаймо жертв радянського геноциду!», - повідомляє канцелярія Анджея Дуди.

Президентка Естонії Кайя Каллас наголосила, що розв’язана Росією війна проти України так само є геноцидом.

«Минуло 90 років з часу Голодомору, який бу геноцидом. Радянська Росія заморила голодом мільйони українців. Сьогодні Росія веде геноцидну війну проти України. Історія має значення. Якщо люди заплющують очі на звірства в минулому, то не матимуть жодних обмежень для вчинення нових у майбутньому», - зазначає Каллас.

Свою підтримку Україні висловив і президент Литви Гітанас Науседа.

«Сьогодні ми згадуємо жертв Голодомору – геноциду українського народу. Метою радянської політики було знищення української ідентичності. Литва стоїть разом з Україною, закликаючи до історичної справедливості!», - написав він.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс заявив, що Росія почала новий геноцид українців.

«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, убитих сталінським режимом під час Голодомору. Через 90 років Росія знову розпочала повномасштабний геноцид проти українців. Щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому, ми маємо перемогти наступників Сталіна зараз», - зазначив він у Twitter.

Про злочин геноциду нагадала і міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

«Під час Голодомору мільйони українців загинули через систематичне виснаження голодом. Дякую (очільнику МЗС) Дмитру Кулебі за заклик назвати цей злочин його теперішньою назвою: Геноцид. Дякую всім тим, хто просував голосування (за визнання Голодомору геноцидом українського народу) в Бундестазі», - пояснює міністерка.

Новообраний прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який нещодавно відвідував Київ, пообіцяв подальшу підтримку Україні у боротьбі за свободу.

«У День пам'яті жертв Голодоморів ми вшановуємо життя, втрачені внаслідок руйнівного штучного голоду в Україні 90 років тому. Кремль сьогодні знову завдає невиправданих страждань українцям. Ми стоїмо з Україною, поки вони борються за свою свободу», - пише він.

Підтримку Україні висловила й заступниця прем'єр-міністра Канади Христя Фріланд.

«Сьогодні ми згадуємо та із сумом розмірковуємо разом з українцями всього світу про звірства Голодомору-геноциду. Канада солідарна з народом України. Ми ніколи не забудемо», - пообіцяла політик.

Новий прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні також провела паралелі між нинішніми подіями і подіями 90-річної давнини.

«У 90-ті роковини Голодомору – винищення голодом мільйонів українців сталінським радянським режимом – наші думки з мільйонами українців, позбавлених посеред зими світла, води та опалення», - зауважила вона.

На підтримці зернової ініціативи України наголосив й прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рюттте.

«90 років тому Україну охопив голод, відомий як Голодомор. Сьогодні багато країн світу стикаються з власною боротьбою з нестачею продовольства. Саме тому Нідерланди підтримують ініціативу Grain from Ukraine», - додав політик. Рютте записав відеоролик, який долучив до посту у Twitter.

Засудив дії Росії і очільник міністерства закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

«Ми вшановуємо пам'ять жертв Голодомору, який забрав життя багатьох українців та інших народів Радянського Союзу. Ніколи більше!», - твітнув Чавушоглу.

З аналогічною позицією виступив і посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг, наголосивши на тому, що Україна обов’язково вистоїть і цього разу.

«У 1932-33 роках Кремль намагався заморити Україну штучним голодом. У 2022-23 роках Кремль намагається заморозити Україну, знищивши її енергетичну систему. Україна вижила тоді. Виживе і зараз», - написав дипломат.

Посол Франції Етьєн де Понсен відвідав меморіал пам’яті,шоб віддати шану загиблим. «Які невимовні страждання пережила українська нація 90 років тому і які страждання переживає сьогодні», - зауважив він.

У тому, як Сталін і Путін прийшли до геноциду українців, є щось типологічно схоже, невід’ємно притаманне обом диктаторам і силам, які стояли за ними. Траєкторії ці подекуди подібні настільки, що починаєш вірити в заяложене твердження – історія повторюється. Повторювалася. Але у випадку з нинішньою російською агресією та геноцидом щось трапилося, й призвідник геноциду від несподіванки зупинився й почав задкувати.

Що ж трапилося зараз таке, чого не було в роки Голодомору? Чи справді Росія готова дати задню? Що типологічно схоже в обох геноцидних технологіях притаманне обом диктаторам, а що – російському народу? Відповіді на ці запитання шукайте в матеріалі Віталія Огієнка «Як Сталін і Путін прийшли до геноциду українців?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі