Росія несе повну відповідальність за закриття Місії СММ ОБСЄ на кордоні з Україною, оскільки її заперечення проти продовження мандата цієї місії є єдиною причиною її закриття, йдеться в заяві тимчасового повіреного США при ОБСЄ Кортні Остріан.
"Сполучені Штати глибоко жалкують про дії РФ щодо блокування консенсусу щодо продовження Місії ОБСЄ зі спостереження за кордоном на російських контрольно-пропускних пунктах «Гуково» і «Донецьк»", - йдеться в заяві.
Остріан зазначила, що ця Місія грала значну роль в протягом останніх семи з гаком років, забезпечуючи прозорість пересування людей і матеріалів між Росією і районами, які контролюють підтримувані Росією бойовики угруповань "ЛДНР".
Робота цієї невеликої місії в корені пов'язана із зобов'язанням, яке Росія взяла на себе, коли підписала Мінський протокол у вересні 2014 року, який забезпечує постійний моніторинг на українській російський державний кордон і перевірку з боку ОБСЄ.
"Росія несе повну відповідальність за закриття Місії СММ ОБСЄ, оскільки її заперечення проти продовження мандату цієї Місії є єдиною причиною її закриття. Ми не впевнені в намірах Росії щодо виконання нею міжнародних зобов’язань та конструктивної співпраці з Україною", - цитує її посольство США в Києві в п'ятницю.
Росія несе повну відповідальність за закриття Місії СММ ОБСЄ, оскільки її заперечення проти продовження мандату цієї Місії є єдиною причиною її закриття. Ми не впевнені в намірах Росії щодо виконання нею міжнародних зобов’язань та конструктивної співпраці з Україною. https://t.co/lipnyNpCot
Раніше повідомлялося, що рішення Москви не продовжувати мандат ОБСЄ в Донбасі свідчить про те, що Росія не хоче миру.
2 вересня РФ заявила про те, що відмовляється підтримувати продовження мандата місії ОБСЄ в двох пунктах пропуску (Донецьк і Гуково) на російсько-українському кордоні після 30 вересня.
У липні дію мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Донецьк» і «Гуково» в Ростовській області, на кордоні з Україною, продовжили тільки на два місяці, замість чотирьох. Тоді Росія без надання об'єктивних причин відхилила стандартне продовження.