Росія у Радбезі ООН відкинула пропозицію створити зону демілітаризації навколо ЗАЕС

Поділитися
Росія у Радбезі ООН відкинула пропозицію створити зону демілітаризації навколо ЗАЕС © сайт ООН
Франція назвала РФ пожежним-палієм, який радить, як гасити те, що сам підпалив.

У Нью-Йорку відбулося засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації на Запорізькій АЕС. Ініціатором виступила Росія, яка захопила атомну станцію та продовжує звинувачувати Україну у начебто обстрілах ядерного об’єкту.

«Зацікавленість» агресора у стабілізації ситуації наочно демонструє позиція щодо заклику Міжнародного агентства з атомної енергії негайно розпочати консультації стосовно створення зони демілітаризації навколо станції.

РФ не вважає цю пропозицію серйозною, закликає керівництво ООН і Радбез засудити «атаки українських військ на ЗАЕС» та висловила жаль з приводу того, що МАГАТЕ у своїй доповіді «не вказало джерело обстрілів станції».

Союзники Росії висловили більш помірковану позицію, хоча й ухилялися від обвинувачень РФ в обстрілах станції, адресуючи заклики «двом сторонам». Зокрема, Китай нагадав про катастрофу на Чорнобильській АЕС.

«Важливо дотримуватись принципів ядерної безпеки та семи принципів, запропонованих гендиректором (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі. Інспектори, що залишилися, повинні допомогти у стабілізації ситуації», - наголосив представник Китаю Чжан Цзюн.

Міжнародне співтовариство має підтримувати зусилля сторін щодо припинення вогню та вироблення мирного рішення, вважають у Пекіні.

Індія закликала «обидві сторони» повернутись на шлях діалогу і до неухильного взаємного стримування.

«Зернова угода – успіх дипломатії і необхідно сприяти російському експорту продовольства та добрив. Глобальний порядок має ґрунтуватися на міжнародному праві», - заявив представник Індії Т.С. Тірумурті.

На відміну від Китаю та Індії, Велика Британія і Франція прямо звинуватили РФ у провокуванні ядерної катастрофи.

«Ситуація на ЗАЕС – це у повному розумінні провина росії.  Лише Росії. І лише Росія здатна врегулювати ситуацію шляхом виведення своїх військ із території Запоріжжя та України загалом», - вважає представниця Лондона Барбара Вудворд.

«Росія поводиться як пожежний-палій. Самі ж підпалюють і самі дають поради, як гасити», - додав представник Франції Ніколя де Рів'єр.

А Сполучені Штати наголосили на важливості демілітаризації атомної станції.

«Ми думаємо, що буде завтра. І взагалі чи настане завтра. Закликаємо до демілітаризації ЗАЕС та дотримання семи принципів ядерної безпеки», - наголосив представник США Джеффрі Де Лаурентіс.

Своєю чергою Україна нагадала, що після порушення всіх умов безпеки на ЗАЕС окупантами, саме Україна запросила проведення місії МАГАТЕ та запропонувала постійну присутність її інспекторів.

Російська техніка і солдати досі перебувають на станції перетворивши її у військову базу. І єдиний спосіб домогтися безпеки – вивести їх звідти і повернути станцію під контроль Києва.

«Міжнародні організації вимагають більш широкого мандату для запобігання катастрофі», - підсумував постпред України Сергій Кислиця.

Міжнародне агентство з атомної енергії закликало створити зону безпеки навколо Запорізької АЕС, заявивши, що його експерти виявили на ній значні пошкодження. Проте Росія виступає проти.

Що задумав Кремль і як йому протидіяти, пояснює Михайло Гончар у статті «Війна в Європі: ядерний сценарій Кремля і що робити Україні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі