Росія зосередила на кордоні з Україною найзначніше число військ, починаючи з 2014 року.
Про це заявила прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі на брифінгу 8 квітня.
"Сполучені Штати все більше стурбовані нещодавньої ескалацією агресії з боку Росії на сході України, включаючи переміщення російських військ на кордоні з Україною", - сказала вона, нагадавши, що на цьому тижні було вбито п'ятьох українських військовослужбовців.
"Всі ці ознаки викликають глибоку стурбованість", - підкреслила вона.
Дженніфер Псакі також заявила, що Адміністрація президента США Джо Байдена обговорює з союзниками по НАТО стурбованість щодо зростання напруженості в зв'язку з порушеннями режиму припинення вогню і регіональної напруженості в Україні.
Нагадаємо, 30 березня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що Росія стягує війська до кордону України, зокрема, з боку тимчасово окупованого Криму. 5 квітня Росія розпочала контрольну перевірку боєготовності своїх військ.
Президент Володимир Зеленський вважає це радше «грою м’язами», ніж реальною загрозою, однак українська армія залишається готовою до будь-яких провокацій, наголосив він. Напередодні у південних регіонах України оголосили збори територіальної оборони для посилення і захисту держкордону.
США й інші партнери України дотримуються іншої точки зору. Свою занепокоєність висловив Пентагон, а Європейське командування збройних сил США привело війська в повну бойову готовність найвищого рівня. Партія правлячого блоку ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі засудила дії РФ, назвавши «вкрай небезпечними». Свою підтримку Україні висловили Канада, Велика Британія та НАТО.
Українські та закордонні експерти вважають відкриту агресію РФ малоймовірною. На їхню думку, своїми діями Кремль «дражнить» Захід і мститься за слова президента США на адресу Путіна, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, чинить психологічний тиск на Україну і посилає сигнал підтримки окупаційним військам у Донбасі. Однак поки точні наміри Владіміра Путіна незрозумілі, розслаблятися зарано, вважають аналітики.