Росія сама собі суперечить: У МЗС розповіли про аргументи України та РФ на трибуналі в Гаазі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Росія сама собі суперечить: У МЗС розповіли про аргументи України та РФ на трибуналі в Гаазі © rapsinews.ru
РФ не виконала наказу Міжнародного трибуналу з морського права.

Арбітражний трибунал в Гаазі розглядає справу про захоплення РФ українських військових кораблів і членів їх екіпажів. Як розповіла в коментарі ZN.UA глава української делегації, агент України Оксана Золотарьова, основні аргументи російської сторони, озвучені в Гаазі, зводяться до такого:

По-перше, на думку Москви, справа, що розглядається, стосується військової діяльності, тому на неї поширюються винятки, передбачені Конвенцією, а отже вона не може перебувати в юрисдикції Арбітражного трибуналу.

По-друге, українські кораблі, мовляв, було затримано в територіальних водах Росії, тому принцип абсолютного імунітету незастосовний.

 По-третє, перед Арбітражним трибуналом не може стояти питання про виконання РФ тимчасових заходів, проголосованих Міжнародним судом з морського права в Гамбурзі.

І, нарешті, по-четверте, росіяни запевняють, що Україна не використала всіх досудових засобів для врегулювання спору з РФ.

За словами Оксани Золотарьової, українська делегація наголошує, що українські кораблі здійснювали мирний прохід, а не військову діяльність. До того ж кораблі не відкривали вогню. При цьому, зазначає агент України, «Росія сама собі суперечить: хоча вона й стверджує в суді, що справа стосується військової діяльності, проте українських моряків судила за статтями, пов'язаними з порушенням режиму перетину держкордону РФ. На наш погляд, це свідчення того, що й сама Москва розцінює свої дії як правоохоронну діяльність».

Крім того, члени української делегації просять Арбітражний трибунал звернути увагу, що кораблі були не в територіальних водах (їх ширина становить 12 морських миль), а у виключній економічній зоні (ширина якої не перевищує 200 миль).

Нарешті, як зазначає українська сторона, стаття 290 Конвенції ООН з морського права встановлює пряме зобов'язання виконувати рішення про застосування тимчасових заходів. Росія ж не виконала наказу Міжнародного трибуналу з морського права.

«Ми аргументуємо нашу позицію тим, що Конвенція ООН з морського права — єдиний міжнародно-правовий інструмент, який говорить про те, що рішення Міжнародного суду з морського права обов'язкові для виконання. Тому, не виконуючи його рішення про застосування тимчасових заходів, Росія автоматично порушує Конвенцію 1982 року й таким чином потрапляє під юрисдикцію Арбітражного трибуналу, що розглядає спори щодо застосування цієї Конвенції», — пояснює Оксана Золотарьова.

Детальніше про те, як в Гаазі Арбітражний трибунал розглядає справу про захоплення РФ українських військових кораблів і членів їх екіпажів, читайте в статті Володимира Кравченка "Україна судиться з Росією: чи буде покарано Кремль?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі