Росія розширює свої військові бази в Арктиці - CNN

Поділитися
Росія розширює свої військові бази в Арктиці - CNN © Офіційний сайт НАТО
НАТО у відповідь подвоїла там свою присутність

Росія продовжує розширювати свої військові бази в арктичному регіоні, незважаючи на значні втрати у війні з Україною. Про це свідчать супутникові знімки, отримані CNN.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також повідомив CNN в ексклюзивному інтерв'ю, що нещодавня напруженість змусила альянс "подвоїти свою присутність" у відповідь.

Висновки також були зроблені після того, як високопосадовець західної розвідки повідомив CNN, що Росія вивела до трьох чвертей своїх сухопутних військ із регіону Крайньої Півночі поблизу Арктики, відправивши їх на посилення свого неуспішного вторгнення в Україну.

На супутникових знімках, отриманих CNN компанією Maxar Technologies, показано низку російських радіолокаційних баз та злітно-посадкових смуг, удосконалених за останній рік.

Знімки демонструють продовження робіт зі створення радіолокаційних станцій в Оленегорську на Кольському півострові на північному заході Росії та у Воркуті, на північ від полярного кола. На них також видно, що продовжуються роботи з завершення будівництва однієї з п'яти радіолокаційних систем "Резонанс-Н" в Острівному, розташованому на березі Баренцева моря, неподалік Норвегії та Фінляндії на заході Росії. Російські офіційні особи стверджують, що "Резонанс-Н" здатний виявляти малопомітні літаки та об'єкти.

Три нові радари були побудовані цього року на об'єкті ППО "Тіксі" на крайньому північному сході, згідно з знімками та аналізом компанії "Максар". На авіабазі "Нагурське" - найпівнічнішому військовому об'єкті Росії - також проведені роботи з поліпшення злітно-посадкової смуги та перону для стоянки, а на авіабазі "Темп" на острові Котельний на північному сході країни - з поліпшення злітно-посадкової смуги.

Арктичний регіон давно є ключовим для нафтогазового сектору країни, а також для її ядерної оборони, оскільки в цьому районі є значна частина сучасної ядерної зброї та підводних човнів.

На початку війни з Україною у лютому деякі підводні човни були передислоковані, щоб показати, що "це реальна можливість", додав чиновник, але невдовзі вони повернулися.

Глава НАТО Столтенберг розсудив: "Найкоротший шлях із Росії до Північної Америки лежить через Північний полюс Арктики. Отже, стратегічна важливість цих районів не змінилася через війну в Україні".

"Ми бачимо, що Росія знову відкриває старі радянські бази, військові об'єкти", - сказав він, зазначивши, що вона також "зазнає нової зброї в Арктиці та на Крайній Півночі".

Війна в Україні призвела до серйозного коригування чисельності російських військ у регіоні, заявив високопоставлений представник західної розвідки. "Вони скоротилися десь на 20-25% від початкової чисельності сухопутних військ. Але при цьому військово-морський компонент абсолютно не торкнуться війни", - зазначив він.

Після ударів, завданих на початку цього місяця по двох ключових аеродромах глибині Росії, в Рязані та Саратові, російські військові літаки та бомбардувальники були розосереджені по всій країні та на півночі Арктики, додав чиновник.

Арктика життєво важлива для Росії ще й тому, що її льоди, що тануть, швидко відкривають нові морські шляхи з південно-східної Азії до Європи, використовуючи набагато більш короткий шлях уздовж російського узбережжя.

Водночас війна в Україні посилила присутність НАТО у регіоні. Як тільки Фінляндія та Швеція приєднаються до блоку, що очікується, сім із восьми арктичних держав стануть членами НАТО.

НАТО також все більше турбує потенційну диверсію проти нафтової та газової інфраструктури Норвегії. Наразі російська енергетика знаходиться під санкціями, норвезький природний газ становить понад 20% постачань до Європи, згідно з деякими аналітичними даними.

"Після диверсії в Балтійському морі, - сказав Столтенберг, - ми подвоїли нашу присутність з кораблями, з підводними човнами, з морськими патрульними літаками в Балтійському та Північному морях, частково для моніторингу, для кращої ситуаційної обізнаності, але також для того, щоб послати про стримування та готовність захистити цю критичну інфраструктуру".

Глава НАТО мав на увазі вибухи на трубопроводі " Північний потік " у вересні, які, на думку шведських прокурорів, були викликані актом диверсії після того, як на об'єктах було виявлено сліди вибухових речовин.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі