У Кремлі вважають, що Захід ввів поняття "гібридна війна, пов'язана з Росією" в дипломатичний та міжнародний вжиток. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров, інформують росЗМІ.
"З одного боку, конфронтація досягла дна. З іншого боку, в глибині душі є надія, що все люди дорослі і розуміють ризики, які пов'язані з нагнітанням подальшої напруженості, - заявив Лавров. - Дуже популярний зараз опис того, що Захід сприймає як головну подію міжнародного життя. Я все-таки вважаю, що розсудливість візьме гору".
Раніше головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак заявив, що Росія стягує війська до кордону України. Росія готується до військових навчань в Брянську та окупованому Криму.
На нарощування військової присутності Росії поблизу українських кордонів відреагували в США. Вашингтон стурбований такими діями російської армії.
У Кремлі ж заявили, що стягування російських військ до кордону з Україною не повинно нікого турбувати.
При цьому українська сторона в ході переговорів ТКГ планує запропонувати введення в Донбасі "пасхального перемир'я", розповів глава делегації Леонід Кравчук.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, в черговий раз заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» "ДНР" щодо отримання дозволу на ведення "превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ВСУ".
За час перемир'я в зоні ООС загинули 29 українських військових, понад 60 бійців були поранені.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ в Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.