Росія офіційно винесла на обговорення ТКГ «мирний план ОРДЛО» - Гармаш

Поділитися
Росія офіційно винесла на обговорення ТКГ «мирний план ОРДЛО» - Гармаш
Представник ОРДЛО окреслив ситуацію, що склалася в ТКГ

Росія офіційно запропонувала на розгляд Тристоронньої контактної групи так званий план врегулювання ситуації, який напередодні озвучили представники фейкових «ЛДНР», і сторони переговорів були змушені на засіданні 25 листопада з ним працювати.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив член української делегації Сергій Гармаш, зазначивши, що консультації стали найжорсткішими на його пам'яті.

«Проста і зрозуміла, здавалося б, річ - якщо представники ОРДЛО України не є членами ТКГ (Україна, Росія, ОБСЄ), то як можна розглядати на рівні ТКГ - міжнародних (!) консультацій - документ поданий цими НЕчленами? Тим більше, що в Мінському комплексі заходів, до виконання якого нас постійно закликають росіяни, функції ОРДЛО чітко позначені: погоджувати і консультувати (!) - нічого іншого, щодо політичного врегулювання, там немає», - наголосив Гармаш.

Також він відмітив, що згідно з мінськими домовленостями всі рішення, напрацьовані в ТКГ буде імплементувати або не імплементувати Верховна Рада України.

«А як вона може імплементувати план щодо врегулювання конфлікту, якщо друга сторона конфлікту (фінансує і контролює його) не хоче подавати його від свого імені як член ТКГ і учасник переговорів, а просовує від нечленв, який не суб'єкт і не несе ніякої відповідальності за невиконання ухвалених рішень?» - пише Гармаш.

За його словами, Росія офіційно направила «мирний план представників ОРДЛО» від свого імені як учасника ТКГ- «і процес пішов».

«Незалежно від того, подобається нам цей план чи ні ми були б змушені з ним працювати - переговори є переговори. І нам абсолютно не важливо де його підготували: на окупованій території ОРДЛО, в Москві або Північній Кореї, наприклад. Нам важливо щоб був легітимний суб'єкт подачі документа і відповідальний за його виконання. Але у Москви своя логіка. Сьогодні на ТКГ, на чергове прохання Кравчука до РФ офіційно представити в ТКГ план дій від російської делегації, або подати план ОРДЛО від імені Російської делегації, Гризлов заявив, що якби такий план і з'явився, то це було б втручанням Росії у внутрішні справи України, на що Росія, звичайно ж, піти не може...» - пише Гармаш.

Очевидно, продовжує член української делегації, що всі ці "дорожні карти ОРДЛО" розраховані не на мирне врегулювання, «а просто на суб'єктивізацію своїх маріонеток і зниження ролі Нормандської четвірки, в якій Росія виявилася одна проти трьох».

«На жаль, змушений зазначити, що, на мій суб'єктивний погляд, ОБСЄ відіграє роль інструменту Кремля, а не посередника і модератора. Упередженість помітна вже не тільки на рівні робочих підгруп, а й під час самої ТКГ. Я вже не кажу про те, що представники ОБСЄ не помічають заяв представників ОРДЛО від Росії, коли вони називають себе якимись трьома буквами або "республіками", - мова про елементарну повагу, коли перший президент України піднімає руку, щоб висловитися, а його не помічають, передаючи слово трьома літерами. Коли Гризлов хоче щось сказати, - він просто включає мікрофон і говорить...» - окреслив ситуацію Гармаш.

«Якщо ми не хочемо ще 6 років ходити по колу безглуздої крові, окресленому московським циркулем, нам доведеться щось міняти. А ми не хочемо. Навіть на суб'єктивному рівні помітно, що нахабство Москви і упередженість ОБСЄ змінюють настрої в делегації. Пора називати речі своїми іменами. Навіть якщо це не дипломатично », - резюмував Гармаш.

Нагадаємо, під час консультацій 24 листопада Росія вперше підтримала план бойовиків щодо Донбасу.

Зокрема цей план передбачає:

  • Створення "дорожньої карти" з 15 кроків.
  • Подання президентом Володимиром Зеленським змін до Конституції для закріплення в ній окремих районів Донецької та Луганської областей. Ці зміни, разом з особливим самоврядуванням, повинні діяти до 2050 року.
  • До цієї статті має бути заборонено внесення змін без думки місцевого населення. Цю думку можна буде дізнатися під час референдуму, який рекомендують провести в період з 2045 до 2049 роки.
  • Проведення виборів до передачі кордону.
  • Ухвалення цього плану Верховною Радою.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі