Барак Обама відкинув союзників США в Польщі і Чехії, які погодилися надати ділянки для розміщення протиракетних систем, але в останній момент їм сказали, що домовленість скасовується. На думку кандидата в президенти США Мітта Ромні, це була одностороння поступка російському уряду.
Адміністрація Барака Обами поставила національну безпеку під загрозу, зрадивши союзників США Польщу і Чехію і почавши "перезавантаження" відносин з Росією. Так вважає кандидат у президенти від Республіканської партії Мітт Ромні.
У вівторок Ромні почав великий передвиборний тур, в ході якого, як очікується, відвідає Великобританію, Ізраїль, палестинські території та Польщу. Подорож Ромні почав з виступу на конференції ветеранів зарубіжних воєн у Неваді - традиційної зупинки для кандидатів у президенти США. "Основний принцип американської зовнішньої політики - це робота з нашими союзниками над запобіганням агресії до того, як вона переросте у конфлікт. Ця політика заснована на зміцненні альянсів і непорушності наших цінностей. Але президент (Барак Обама) пішов у зворотному напрямку. Він почав з того , що раптом відкинув наших друзів в Польщі та Чехії. Вони відважно погодилися надати ділянки для розміщення наших протиракетних систем, але в останній момент їм сказали, що домовленість скасовується. ПРО була принесена в жертву так званого "перезавантаження". Це одностороння поступка російському уряду" , - сказав Ромні, виступаючи на конференції.
На думку Ромні, плани адміністрації Обами завоювати прихильність РФ такими "односторонніми поступками" провалилися і перетворилися у залежність Білого дому від російських лідерів. "Потім ми стали свідками діалогу біля мікрофона (на саміті з ядерної безпеки в Сеулі), і президент Обама не знав, що він (мікрофон) включений. Ми всі чули, що президент просить Дмитра Медвєдєва дати йому більше часу. Він каже, що це його останні вибори, після яких він буде володіти більшою гнучкістю. Чому гнучкість перед російськими лідерами для нього означає більше, ніж прозорість перед американськими громадянами?" - вигукнув Ромні під оплески присутніх.
Нагадаємо, в корейській столиці пройшли переговори Медвєдєва і Обами. Як стало відомо журналістам, під час переговорів Обама попросив російського лідера про своєрідну «відстрочку» в переговорах щодо ПРО до завершення у США президентських виборів. За словами американського президента, після виборів він «буде мати більшу гнучкість» в подальшому обговоренні протиракетної оборони. У відповідь Медвєдєв пообіцяв «передати Володимиру» (Путіну) сказане співрозмовником.
Заява викликала бурхливу реакцію республіканців. Спікер палати представників Джон Бейнер вимагав від президента країни бути більш обережним в обіцянках щодо співпраці з Росією в області ПРО, а також публічно підтвердити прихильність створенню ПРО. Свого обурення не приховували і сенатори від республіканців. !zn