На його думку, вони мають тривати "в усякому разі, доти, доки в нас не з'явиться ефективніший план".
На полях Мюнхенської конференції з безпеки Гойсґен розповів DW про те, що головною проблемою з Мінськими угодами стали дії Росії, яка вже в перші дні порушила домовленості, зокрема, у питанні припинення вогню, запровадженого за 72 години з моменту їх підписання.
Екс-радник канцлерки Німеччини Ангели Меркель із зовнішньополітичних питань Крістоф Гойсґен у лютому 2015 року брав участь у переговорах, які передували підписанню так званого "Мінська-2".
"У той час Росія намагалася взяти під контроль місто Дебальцеве та його околиці. Росіяни та їхні союзники-бойовики продовжили воювати, поки місто не перейшло під їхній контроль. Через це було дуже складно відновити довіру Києва до Мінських угод і продовжувати переговори", - зазначив він.
Гойсґен наголосив на тому, що "Мінськ" можна розпочати втілювати в будь-який момент за умови реального дотримання режиму припинення вогню та відведення важкої техніки від лінії розмежування. А також підкреслив те, що український парламент гальмує із обіцяними в межах угод законами щодо Донбасу. Але додав, що розуміє таку політику української сторони, адже Росія постійно порушує режим "тиші".
Крім того, дипломат розкритикував рішення США про надання Україні летальної зброї та наголосив на тому, що у вирішенні конфлікту на сході України треба робити ставку на пошук його політичного розв'язання.
Як повідомлялося раніше, зустріч очільників зовнішньополітичних відомств держав "Нормандського формату" – України, Німеччини, Франції і Росії – могла відбутися в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки. Зазначимо, 54-а Мюнхенська конференція з безпеки відбудеться 16-18 лютого 2018 року. Проте зустріч зірвалась.
Зазначимо, попередня зустріч очільників держав "Нормандської четвірки" відбулася в Берліні 20 жовтня 2016 року, а переговори керівників МЗС України, Німеччини, Франції і Росії – 18 лютого 2017 року.
Як повідомляло DT.UA, у понеділок, 12 лютого, відбулася телефонна розмова між президентами України і Росії Петром Порошенком і Володимиром Путіним. Як повідомило джерело, розмова була не короткою і відбулася за ініціативи української сторони.
Під час розмови, зокрема, було обговорено порядок денний зустрічі міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". Телефонна розмова відбулася в координації з європейськими партнерами по "Нормандскому формату" і американськими союзниками.