Робоча група завершила підготовку проєкту закону про всеукраїнський референдум – Стефанчук

Поділитися
Робоча група завершила підготовку проєкту закону про всеукраїнський референдум – Стефанчук
За словами Руслана Стефанчука, це перший законопроєкт з блоку про народовладдя.

Перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив про те, що робоча група завершила роботу з напрацювання проєкту закону про всеукраїнський референдум. Він повідомив, коли робоча група збереться перед внесенням документа в Раду.

"Виконуючи розпорядження голови Верховної Ради, ми завершили роботу з напрацювання першого законопроєкту з блоку народовладдя про всеукраїнський референдум", - заявив Стефанчук під час погоджувальної ради.

За його словами, позитивні відгуки і зауваження з приводу законопроєкту вже висловили українські фахівці, наукові установи та міжнародні інституції.

"Ми очікуємо зараз висновків від швейцарських інституцій, для цього ми звернулися до посла Швейцарії із закликом допомогти в отриманні такого висновку. Для представника Венеціанської комісії ми перевели його на англійську мову і зробили доступним для всього світу і очікуємо відгуки щодо цього законопроєкту", - додав Стефанчук.

Віцеспікер додав, що після завершення в Україні карантину робоча група збереться ще раз, і після цього законопроєкт буде внесений до парламенту.

Зазначимо, що закон про референдуми важливий для реалізації закону про відкриття в Україні ринку землі. Адже згідно з останнім, питання продажу землі іноземцям вирішуватимуть громадяни під час всеукраїнського референдуму.

В 2018 році Конституційний суд України визнав таким, що не відповідає Основному закону, прийнятий у часи Віктора Януковича закон "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 року.

Згідно із зазначеним документом, предметом референдуму могли бути питання про схвалення нової редакції Конституції, її змін, скасування, втрати дії або визнання недійсним закону про внесення змін до Конституції, про зміну території України, про прийняття чи скасування закону або внесення змін у чинний закон.

З будь-якого питання, за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією. Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі визнавалися обов'язковими. Експерти відзначали, що прийнятий законом порядок прийняття нової Конституції і порядок внесення змін в Основний Закон не відповідає конституційним положенням.

У 2013 році закон оцінила Венеціанська комісія. В результаті оцінки встановили, що дозвіл виносити на референдум питання внесення змін до Конституції або нову Конституцію може порушити конституційну стабільність і законність в Україні. Крім того, документ не повністю відповідав міжнародним стандартам з питань, які можуть винести за народною ініціативою.

У листопаді минулого року президент Володимир Зеленський анонсував розробку нового закону про всеукраїнський референдум.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі