Документ ухвалено на засіданні ради 18 лютого, за підсумками розгляду Кабінету міністрів пропонують затвердити основні показники держоборонзамовлення з урахуванням пропозицій Ради нацбезпеки і оборони щодо підвищення бойових спроможностей ЗСУ та розвитку сил стримування.
У 2020 році на виконання державного оборонного замовлення планується витратити 25,848 млрд гривень (245,8 млрд гривень на безпеку і оборону загалом), у його виконанні братимуть участь 14 державних замовників.
Зокрема, кошти планується спрямувати на розвиток виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу (2,53 млрд гривень) та виконання дослідних та дослідно-конструкторських робіт (1,7 млрд гривень).
У розпорядженні силового блоку також буде додатковий фінансовий ресурс у розмірі 10 млрд гривень під державні гарантії для реалізації програм, пов'язаних із підвищенням обороноздатності та безпеки держави.
За попередніми розрахунками, частка вітчизняних постачальників складатиме майже 90% продукції, частка імпорту – близько 10%.
У РНБО запевняють, що таким чином підтримуватиметься вітчизняний ОПК. Заява є особливо цікавою, зважаючи на те, що українські розробники зброї регулярно стикаються зі спротивом посадовців: цехи захоплюють рейдери, фінансування проєктів гальмується, а Міністерство оборони перекладає виконання оборонного замовлення держави на плечі розробників.
На засіданні також розглянули питання виконання оборонного замовлення і технічного оснащення української армії, залучення іноземних інвестицій в ОПК, фінансового оздоровлення та підтримки його підприємств.
Крім цього, державним оборонним замовленням передбачено фінансування найважливіших проєктів зі створення ракетної техніки.
Кабінету міністрів, міністерствам, відомствам і державним замовникам надано відповідні доручення щодо забезпечення виконання державного оборонного замовлення упродовж трьох років.