Під час засідання президент Петро Порошенко підкреслив, що Стратегією нацбезпеки передбачено щорічне бюджетне фінансування оборонно-безпекового сектору в обсязі не менше 5% від ВВП.
Відповідно до пропозицій Кабінету міністрів у 2018 році планується спрямувати на потреби національної безпеки і оборони 163 млрд грн. Це на 20 млрд більше, ніж у поточному році.
РНБО також розглянула низку проблемних питань, що потребуватимуть вирішення у поточному та наступному році щодо належного фінансування та налагодження виробництва боєприпасів, високоточного, бронетанкового та авіаційного озброєння, а також імпортозаміщення запасних частин та комплектуючих, що постачалися з Російської Федерації.
Окремо було розглянуто питання посилення системи протиповітряної оборони та авіації Повітряних сил та витрат на проведення інтенсивної бойової підготовки частин та підрозділів Збройних зил та інших військових формувань.
Президент особливо підкреслив важливість посилення мотивації тих, хто знаходиться на першій та другій лінії зіткнення – йдеться про підвищення грошових виплат залежно від ступеня ризику та складності завдань. Порошенко відзначив, що на сьогоднішній день на першій лінії український військовослужбовець отримує додаткову доплату 10 тис. грн. "У нас на першій лінії немає нікого, хто б отримував менше 17 тис грн.", - зауважив він.
Глава держави також назвав одним з пріоритетів – посилення контррозвідувального режиму і виконання Національної розвідувальної програми.
Раніше секретар СНБО Олександр Турчинов повідомив про те, що відмінністю бюджету на 2018 рік буде те, що основне його фінансування відбуватиметься з загального фонду, який складатиме близько 156,4 млрд грн. "Спеціальний фонд формуватиметься виключно на підставі пропозицій силових міністерств та відомств і складатиме близько 6,3 млрд грн., тобто загальне фінансування повинне бути не менше 162,7 млрд. грн", - сказав він.