Резніков став міністром оборони

Поділитися
Резніков став міністром оборони © Микола Мирний / Центр прав людини ZMINA
Чотири фракції не дали жодного голосу "за".

Верховна Рада призначила Олексія Резнікова міністром оборони. Таке рішення підтримали 273 депутати.

Фракції голосували так:

  • "Слуга народу" - 228 "за";
  • ОПЗЖ - 0 "за";
  • "Європейська солідарність" – 0 "за";
  • "Батьківщина" – 0 "за";
  • "За майбутнє" – 16 "за";
  • "Голос" - 0 "за";
  • "Довіра" – 19 "за";
  • позафракційні – 10 "за".

Під час виступу у Верховній Раді, представляючи кандидатуру Резнікова, президент Володимир Зеленський також подякував ексміністру оборони Андрію Тарану.

"Він зробив чимало для нашої армії, для нашого війська. В умовах війни всі наші військові віддають себе армії, захисту нашого суверенітету, територіальної цілісності, нашої Батьківщини. Тому є поняття ротації. Ротації не лише серед військових на передовій. Дуже важливо підміняти тих, хто віддався без залишку. Замінювати новими професійними людьми, зарядженими на 100%. Тож ще раз хочу подякувати Андрію Васильовичу", – заявив Зеленський.

Також президент закликав народних депутатів підтримати кандидатуру Резнікова на посаду міністра оборони.

Сам же Олексій Резніков, виступаючи, пообіцяв зміцнити армію і повністю ввести електронні закупівлі, щоб викоренити корупцію. Він зазначив, що "українська паперова армія має залишитися у минулому".

За його словами, потрібно змінити підхід до кадрової політики та подивитися на ЗСУ як на потужного роботодавця, який змагається в конкурентних умовах, піклується про людей від моменту вибору професії і до адаптації після служби. Резніков також заявив про проведення повного аудиту Міноборони.

"На сьогодні рівень грошового забезпечення не відповідає реальним умовам. Це пріоритет", - заявив Резніков, відповідаючи на питання народних.

Резніков також виступає за активізацію співпраці з членами Північноатлантичного альянсу. За його словами, потрібно "системно працювати над підвищенням сумісності із країнами НАТО". Він зазначив, що Україна має значний простір для розширення практичної співпраці з Альянсом.

Крім того, Резніков заявив про необхідність наповнити змістом ті домовленості, яких вже вдалося досягти під час візиту Зеленського до Вашингтона. Він також переконаний, що Україна має потенціал для взаємодії в оборонній сфері з Великою Британією, Канадою, Польщею. Також Резніков заявив про спільні інтереси України та Балтії.

Напередодні парламент ухвалив відставку Олексія Резнікова з посади віцепрем'єр-міністра України – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Цю посаду він обійняв у березні минулого року, коли Верховна Рада відправила у відставку уряд Олексія Гончарука та затвердила склад уряду Дениса Шмигаля.

Окрім цього, з червня 2014 року Резніков був депутатом Київської міськради VII скликання. Там він обіймав посаду голови комісії з питань відновлення прав реабілітованих.

З червня 2014 до 2015 року Резніков був заступником міського голови – секретарем Київської міської ради.

З 2015 року він обіймав посаду радника Київського міського голови на громадських засадах. А з квітня 2016 року по вересень 2018 року став заступником голови Київської міської держадміністрації з питань виробництва самоврядних повноважень.

З 18 вересня 2019 року Олексій Резніков був представником України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи.

Напередодні Верховна Рада відправила у відставку Андрія Тарана з посади голови Міноборони. Зазначимо, що відставка Тарану була під загрозою зриву. За даними ZN.UA, він написав заяву на ім'я президента, але щоб його звільнили з посади, потрібно було написати заяву до парламенту. Він відмовлявся, здається, чесно не міг зрозуміти, навіщо писати ще одне.

Як писало ZN.UA, команді президента не вдається залучити кадри з боку, тобто ті, хто не входить до числа чинних політиків та чиновників. Тому вирішення кадрових питань відбувається за рахунок переміщення призначенців усередині системи.

Про те, на основі яких принципів президент Зеленський будує свою кадрову політику, читайте у матеріалі Інни Ведерникової «За законом прайду. Як Зеленський вирішує кадрове питання».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі