Ризик війни в регіоні зараз вищий, ніж будь-коли — глава МЗС Польщі

Поділитися
Ризик війни в регіоні зараз вищий, ніж будь-коли — глава МЗС Польщі
Збігнєв Рау звинуватив Москву в ескалації напруженості.

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау вважає, що Європа близька до війни як ніколи, вперше за 30 років, про це він заявив у Відні під час третього раунду дипломатичних переговорів із Росією, цього разу у форматі ОБСЄ-Росія, повідомляє Reuters.

Звертаючись до представників 57 членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Збігнєв Рау не назвав Росію, але перерахував низку конфліктів, у яких брала участь Москва, згадавши напруженість в Україні, Грузії, Вірменії та Молдові, у всіх країнах з активними чи замороженими конфліктами, у яких Росія є учасником, у тому чи іншому вигляді.

“Схоже, що ризик війни в регіоні зараз вищий, ніж будь-коли за останні 30 років. Протягом кількох тижнів ми зіштовхуємось із перспективою великої військової ескалації у Східній Європі. Ми маємо зосередитися на мирному вирішенні конфлікту в Україні та навколо неї. Закликаю всіх до повної поваги до суверенітету, територіальної цілісності та єдності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, — сказав Рау у своїй вступній промові, починаючи каденцію головування Польщі в ОБСЄ.

Польща входить до країн-членів НАТО, які активно підтримують Україну та найбільш люто протистоять ревізіоністським амбіціям Росії у Східній Європі.

На переговорах у Відні вперше у рамках дипломатичних переговорів Європи, США та Росії  представлена й Україна. Міністерські переговори між Росією та США у Женеві у вівторок та між Росією та НАТО у Брюсселі в середу не принесли явного прогресу.

Кремль у четвер дав похмуру оцінку переговорам Росії із США та НАТО з питань безпеки на цьому тижні, назвавши їх "невдалими" і заявив, що існують розбіжності щодо фундаментальних питань.

 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після засідання Ради Росія-НАТО розкритикував російські заяви, що “Україна становить загрозу Росії”. Він наголосив, що агресор — Росія, і це Москва має вжити заходів, щоб знизити напругу.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступник державного секретаря США Венді Шерман та заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков.

Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. У свою чергу Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського  "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну".

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Іжака  "Чи відведе Путін війська від України після переговорів із США?" .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі