Рівень недовіри до Зеленського досі вищий, за рівень довіри до президента – опитування

Поділитися
Водночас у Зеленського найвищий рівень політичної довіри.

Президенту України Володимиру Зеленському довіряють 44% громадян, що є найвищим показником довіри серед політиків, йдеться в опитуванні, проведеному Центром Разумкова та Фонду “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва”. Водночас не довіряють голові держави 49% українців. 

Спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову довіряють 39% опитаних, не довіряють – 45% респондентів. Водночас прем’єр-міністру Денису Шмигалю довіряють 14%, а не довіряють – 62% громадян. 

Міністру внутрішніх справ Арсену Авакову висловлюють довіру 18% опитаних, протилежної думки - 70% громадян. Голові Офісу президента Андрію Єрмаку довіряють 9% опитаних, не довіряють - 48%.  

Баланс довіри та недовіри є негативним та перевищує -40% також і для опозиційних політиків – Святослава Вакарчука, Юлії Тимошенко, Петра Порошенка, Віктора Медведчука та Юрія Бойка. 

Водночас 40,5% громадян погоджуються, що президент Зеленський є чесною і порядною людиною, але про більшість членів його політичної команди українці так сказати не можуть. Так, 9% громадян схиляються до відповіді про чесність та порядність і президента, і його політичної команди. Однак 33% опитаних дотримуються думки, що ні Зеленський, ні більшість членів його політичної команди не є чесними і порядними людьми. 

При цьому 33% українців вважають, що чинна влада вдається до політичних репресій, не погоджуються із цим 40% громадян. При цьому думки про те, що влада вдається до політичних репресій, притримуються ті респонденти, які на останніх парламентських виборах голосували за партії, що сьогодні перебувають в опозиції.  

Такої думки дотримуються 72% прихильників «Європейської солідарності» (не згодні з цим 13,5% з-поміж них), серед тих, хто голосував за ВО «Батьківщина» ˗ відповідно 42% і 29,5%; за «Опозиційну платформу – За життя» ˗ відповідно 41% і  31%. Серед тих, хто голосував за партію «Слуга народу», з цим згодні 19%, не згодні ˗ 55%. 

Загальнонаціональне дослідження провели з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів.  Всього опитали 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України. Винятком стали жителі анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі