Впливовим гравцем, що серйозно зацікавлений в перенесенні виборів, був Рінат Ахметов. Олігарха бентежив невисокий рейтинг "Опозиційного блоку", і він розраховував, що зміщення дати голосування з літа на осінь дасть шанс докрутити популярність політсили. Але ще більше бентежив Ахметова високий рейтинг "Слуги народу". Однак, олігарх згодом змінив свою позицію.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Вікторія Морозова. На її думку, є три причини, з яких Ахметов змінив свою позицію по ходу п'єси:
"- Олігарха збентежила стабільність підтримки недосвідченого Зеленського та "Слуги народу". Запасу міцності могло вистачити і до осені.
- Кадрова політика Володимира Зеленського дещо заспокоїла олігарха. Нова владна команда старих господарів життя не вражає і не лякає.
- З Ахметовим на Банковій почали говорити. Не про те, про що завжди, але не лякає. Тому Ахметов вирішив не заважати КС остаточно легалізувати дострокові вибори. Судді, підконтрольні йому, могли стати противниками президентського указу. Але стали його захисниками".
Експерт вважає, що іншим гравцем, здатним вплинути на розклад у КС, був Петро Порошенко. Екс-президент зберіг вплив на частину суддів, але Петро Олексійович не зіграв проти Володимира Зеленського, а підіграв йому.
"По-перше, він зрозумів, що без союзу з Ахметовим не збере в суді більшості, необхідної для прийняття рішення. По-друге, танення рейтингу "Європейської солідарності" переконало його, що дострокові парламентські йому вигідні не менше, ніж Зеленському, - зазначає авторка. - Судді, залежні від Порошенка, за нашими відомостями, голосували за конституційність указу №303/2019. Посередником колишнього гаранта виступив Олександр Грановський. Досвідчений "рішала" дрейфує у бік Зеленського, але ділових стосунків з Порошенком поки не розірвав. Він зберіг статус "емісара Порошенко", що спростило його переговори з частиною суддів. При цьому не заважаючи Грановському слати на Банкову сигнали, що "корисна робота" з представниками КС - його особиста послуга нової влади".
Детальніше про підґрунтя рішення Конституційного суду читайте у статті Вікторії Морозової "Про неминуче" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".