Після того, як РФ злила в ЗМІ документ з вимогою скасувати постанову Верховної Ради про неможливість провести місцеві вибори в ОРДЛО, вона зробила неможливим виконання цього. Також Росія унеможливила порушення такого питання перед парламентом, написав в Facebook залучений до роботи ТКГ українською стороною як представник ОРДО журналіст Сергій Гармаш.
"Очевидно, що злив у ЗМІ документ (зауважте, підготовлений до зустрічі радників, а не до ТКГ) з вимогою РФ скасувати постанову Верховної Ради про вибори, Москва зробила (навіть теоретично) неможливим не тільки виконання цієї вимоги, але і саму постановку такого питання перед парламентом. Таким чином, Росія свідомо загнала ситуацію в глухий кут, блокуючи майбутню зустріч радників Н-4, проти якої раніше відкрито виступав Козак", - написав Гармаш.
За його словами, Росія хоче зірвати зустріч нормандської четвірки і заблокувати роботу самого інституту радників. Але при цьому, перекласти відповідальність за все це РФ хоче на Україну.
"Далі, посилаючись на неефективність інституту радників нормандської четвірки, Москва висуне вимогу передати вирішення всіх питань на рівень ТКГ, в якій немає Франції та Німеччини, але є ОРДЛО. Саме це є метою РФ, а не скасування постанови Ради. Постанова Ради - лише привід", - додав журналіст.
На думку Гармаша, в майбутньому слід очікувати спробу субьектівізації окремих районів Донецької та Луганської областей, або загострення на фронті, або дипломатичний тиск Заходу на Росію. При цьому ознакою останніх, вважає журналіст, буде зустріч нормандської четвірки на рівні зовнішньополітичних радників.
"Погано, що предметом таких торгів між Заходом і Москвою може бути як раз суб'єктивізація ОРДЛО...", - додав журналіст.
Раніше ЗМІ опублікували копію документа, який російська сторона в Тристоронній контактній групі представила під час засідання ТКГ. У проекті документа майбутньої зустрічі радників нормандської четвірки РФ виклала свої вимоги до української сторони. Зокрема, там йшлося про скасування постанови Верховної Ради України, яка забороняє проводити місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях.
Нагадаємо, глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук направив до Верховної Ради звернення з пропозицією розглянути питання про відповідність постанови про місцеві вибори, заплановані на 25 жовтня, закону про місцеве самоврядування. Як повідомили в Офісі президента, Кравчук також просив парламентаріїв оцінити відповідність постанови Мінським угодами.
Перед цим Сергій Гармаш повідомив, що Рссии різко висловила своє незадоволення постановою Верховної Ради про призначення місцевих виборів на підконтрольній Україні території Донбасу.