РФ може використати грузинський сценарій при створенні «міжнародного трибуналу» щодо України – ОПОРА

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
РФ може використати грузинський сценарій при створенні «міжнародного трибуналу» щодо України – ОПОРА Росіяни фальсифікують докази "злочинів" української армії © Слідком (Офіційний канал Слідчого комітету Російської Федерації)/t.me
Росія намагатиметься відволікти увагу від своїх реальних злочинів, замиливши очі псевдодоказами «звірств» України на Донбасі

Росія прагне відволікти увагу міжнародної спільноти від власних злочинів в Україні і для цього створює псевдодоказову базу «українських злочинів» на Донбасі. «Докази» планується використовувати під час проведення різного роду «міжнародних судів» та «трибуналів над Україною». При цьому РФ використовує в Україні стратегію створення псевдодоказової бази, яку відпрацювали ще під час агресії проти Грузії. Про це йдеться в статті аналітиків громадянської мережі «ОПОРА» Олександра Клюжева та Анатолія Бондарчука «ОКУПОВАНІ. Як і навіщо Росія фабрикує докази проти України на захоплених територіях».

«На початку агресії Росії, у 2014 році, її слідчий комітет заявив про початок збирання «доказів» про «злочини» українських військових на території Донецької та Луганської областей. За роки війни відомство періодично звітувало про свої «успіхи». Згідно з офіційними заявами слідчого комітету, весь цей час його працівники фіксували «випадки порушень правил війни та обстріли цивільної інфраструктури на Донбасі», відповідальність за які агресор покладає виключно на ЗСУ», - йдеться в статті про історію створення псевдодоказової бази проти України.

За словами авторів статті, росіяни заявляють про допит 216 тисяч громадян України у «справах», у яких планують звинуватити українських військових та державних діячів. Такими, що постраждали, вони «визнали» понад 90 тисяч осіб. Цифри перевірити неможливо, але росіяни точно планують використати вразливих людей в окупації для власних потреб.

«Правильно прокомунікувати участь своїх громадян у псевдосудах — це виклик для України, особливо коли такі факти стануть публічними, а росіяни спробують «качнути» емоції українців щодо мешканців окупованих територій» - відзначається в статті.

На думку аналітиків «ОПОРИ», стратегію створення псевдодоказової бази росіяни відпрацювали ще під час агресії проти Грузії, коли військовослужбовців останньої звинувачували в «геноциді» південноосетинських жителів. Тоді російські заяви мали на меті відвернути увагу цивілізованого світу від агресії проти суверенної держави і «забалакати» факт порушення кремлем міжнародного права. Слідчі Бастрикіна навіть передали свої матеріали до Міжнародного кримінального суду, але зразу ж після відкриття власного розслідування МУС, звинуватили його в заангажованості.

«Де-факто влада Південної Осетії відмовилася сприяти розслідуванню МКС, а пізніше росіяни й південноосетинська адміністрація «обурилися» через плани слідчих МКС видати ордери на арешт місцевих чиновників, обвинувачених у злочинах проти цивільних грузинів. Очевидно, РФ ніколи не мала наміру співпрацювати з міжнародними інституціями щодо війни в Грузії, але профанація розслідувань дала політичний результат», - йдеться в статті.

За словами авторів статті, зусилля РФ не пройшли дарма, адже західний політикум (та, чого гріха таїти, й тодішні українські еліти) активно обговорювали «відповідальність» Саакашвілі за ескалацію подій 2008 року. Значно менше йшлося про збройне вторгнення Росії на територію Грузії. Звинувачення грузинського керівництва в «геноциді», хай і бездоказові, дозволили росіянам контратакувати в дискусіях на міжнародних майданчиках.

«Вони приспали увагу цивілізованого світу до бажання Росії проливати кров за уявні кривди минулого і свої «територіальні втрати». Замиливши собі очі російськими «доказами» проти Саакашвілі, цивілізований світ пропустив перехід Путіна до мілітаристських планів відновлення СРСР», - резюмували аналітики громадянської мережі «ОПОРА».

Нагадаємо, нещодавно, очільник Слідчого комітету Росії Алєксандр Бастрикін під час інтерв'ю РосЗМІ заявив, що Росія планує створити "трибунал" над Україною за «дії» на Донбасі. При чому «трибунал» хочуть створити не під егідою ООН, а за участі "нейтральних" до України держави. Такими у Москві вважають Сирію, Іран і Болівію.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі