Резонансна справа Труханова: з "відпустки" до суду

Поділитися
Резонансна справа Труханова: з © Геннадій Труханов / Facebook
DT.UA розповідає усі подробиці справи одеського градоначальника.

Солом'янський райсуд Києва вчора, 15 лютого, відпустив затриманого напередодні мера Одеси Геннадія Труханова на поруки депутата від БПП Дмитра Голубова. А сьогодні вранці підозрюваний у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем міський голова вже відкрив чергове засідання міськради Одеси.

DT.UA розповідає усі подробиці гучної справи одеського градоначальника.

Тривала "відпустка" одеського мера

Офіційно Геннадій Труханов пішов у відпустку 26 грудня, як наслідок він був відсутній на робочому місці майже два місяці. За цей час мер встиг нібито у форматі відряджень відвідати Афіни (Греція), Давос (Швейцарія), а також Прагу (Чехія), там, за даними міськради Одеси, у нього були заплановані робочі переговори на рівні Міністерства промисловості і торгівлі.

25 січня колишній заступник голови СБУ Віктор Тріпак заявив про те, що НАБУ активізувало розслідування щодо Труханова.

"Наскільки відомо, сам Труханов зараз перебуває за межами України і намагається "вирішити" питання через впливових осіб, не можна виключати того, що йому вдасться знайти компромісний" (найбільш прийнятний для нього) варіант", - зазначив тоді Трепак.

Повідомлення про підозру

І ось вже 13 лютого детективи НАБУ повідомили про підозру Труханову та ще трьом посадовим особам Одеської мерії у справі заводу "Краян". Мера Одеси підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 с.191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Про підозру також повідомили його першого заступника Павла Вугельмана, а також директора Департаменту комунальної власності Олексія Спектора, голову постійної комісії з питань комунальної власності Василя Шкрябая, ще одного посадовця та двох представників комерційних компаній. За даними слідства, вони здійснили махінації з нерухомістю заводу "Краян", завдавши бюджету Одеси великий збиток.

Так, у 2016 році Одеська міськрада дала дозвіл на придбання у компанії "Еліт Девелопмент" нежитлових приміщень на вулиці Косівська за 185 млн гривень. Це колишня будівля збанкрутілого заводу важкого кранобудування "Краян", що складається з двох корпусів загальною площею 14 395 кв. м. За кілька місяців до цього все майно заводу "Краян" було куплено на торгах приблизно за 11,5 млн гривень. За підрахунками інтернет-ресурсу "Ні корупції", дві будівлі площею 7967,1 і 6427,4 метри були продані в листопаді 2015 року приблизно за 3,8 млн гривень. Придбання будівлі відстоював особисто мер міста Геннадій Труханов.

У грудні 2016 року в рамках розслідування цієї схеми НАБУ ініціювало арешт рахунків підприємства, бенефіціаром якого є депутат облради.

12 січня поточного року в НАБУ повідомили про спробу підкупу свого співробітника депутатом Одеської облради. Депутат Олег Бабенко запропонував детективу НАБУ 500 тисяч доларів за зняття арешту з рахунків підприємства, задіяного, за даними слідства, у корупційній схемі щодо заволодіння коштами міськбюджету під час купівлі нерухомості за завищеною ціною. Хабар нібито пропонувався в обмін на закриття справи щодо "Краяну". Під час спроби затримання підозрюваний Бабенко втік.

Затримання Труханова в аеропорту "Бориспіль"

Вранці 14 лютого одеський градоначальник нарешті прилетів у Київ. В аеропорту "Бориспіль" його відразу ж затримали прикордонники та передали співробітникам НАБУ. Пізніше стало відомо, що крім мера, в аеропорту затримали також його заступника Павла Вугельмана, який прилетів в Україну з Тель-Авіва (Ізраїль).

Через кілька годин у НАБУ офіційно повідомили про затримання Труханова та його заступника.

Сам мер Одеси після всіх подій поспішив заявити на своїй сторінці в Facebook про те, що "всі рішення, прийняті міською радою та виконавчим комітетом, відповідали і відповідають букві закону".

Справа Труханова в київському суді

Вчора Солом'янський суд Києва відпустив Труханова на поруки депутата від БПП Голубова, який очолює інтернет-партію і висувався в мери Одеси в образі Дарта Вейдера. Згодом у президентській фракції відхрестилися від рішення Голубова, заявивши про те, що "БПП не приймав жодних рішень про взяття на поруки осіб, проти яких відкриті кримінальні провадження, і тим більше не делегував таких повноважень жодному зі своїх членів".

Тим часом Спеціалізована антикорупційна прокуратура наполягала на арешті Труханова з альтернативою внесення 50 млн грн застави.

Сутички під час судового засідання

Під будівлею суду, де обирали запобіжний захід Труханову, цілком очікувано почалися масові заворушення. Після того, як суд відпустив підозрюваного на поруки, "тітушки" під керівництвом депутата Одеської міськради від партії Труханова "Доверяй делам" Олександра Іваницького безпосередньо в будівлі суду побили громадських активістів Віталія Устименка та Олега Слабоспицького.

Як розповів пізніше активіст "Автомайдану" і член Ради громадського контролю НАБУ Устименко, його бив у тому числі і сам депутат Іваницький.

Також на вулиці сталася сутичка між "тітушками" з одного боку та активістами "Національних дружин" і "Руху Визволення" з іншого.

Коли молоді люди втекли з місця інциденту, поліція затримала 37 активістів, переважно ветеранів добровольчих батальйонів "Донбас" і "Айдар". Під час сутички з правоохоронцями ветеран АТО Олександр Федорченко поранив у ногу з пістолета співробітника поліції.

Крім пораненого поліцейського також було травмовано ще три людини: двоє чоловіків отримали травми голови, жінка - травму живота.

Сьогодні, 16 лютого, у поліції повідомили про затримання трьох учасників сутичок під Солом'янським судом. Слідчі почали кримінальні провадження за трьома статтями КК ст.345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ст.342 (опір працівникові правоохоронного органу) та ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Всього до управління поліції доставили 36 чоловік, 33 з яких відпустили після перевірки анкетних даних.

Відкриття Трухановим сесії міськради під вигуки "У відставку"

Сьогодні зранку Труханов відкрив засідання 23-ї сесії міськради, на яку зареєструвалося 53 депутати. Одночасно в приміщенні знаходяться активісти, які вимагають відставки мера, відповідні вигуки супроводжували відкриття сесії. У той же час під стінами мерії зібралися мітингувальники, які також вимагають відставки одіозного градоначальника.

Детальніше про корупцію в Одесі читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Хвилі навколо одеської мерії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі