Резолюція Конгресу США, в якій пропонується ввести візові санкції щодо деяких українських чиновників, не буде мати зобов'язуючий характер. Про це заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.
«Резолюція - це сигнал. Резолюція не має, на відміну від, наприклад, списків Магнітського, зобов'язуючий характер. Резолюція - це просто позиція, це заклик. Тому говорити на сьогоднішній день про реальні санкції, м'яко кажучи, рано», - заявив він.
На його думку, резолюція, запропонована конгресменом Крістофером Смітом (штат Нью Джерсі-ред.), м'якша за попереднью, в якій пропонувалося закрити американське посольство в Києві.
«Ця резолюція досить зважена, збалансована. І дуже добре, що санкції, наприклад, будуть загрожувати тим, хто буде фальсифікувати вибори. Ми, як влада, зацікавлені в тому, щоб ці вибори були визнані, щоб вони були легітимними», - додав представник МЗС.
Нагадаємо, Палаті представників Конгресу США пропонується прийняти резолюцію щодо України з вимогою звільнити всіх політично засуджених членів уряду Юлії Тимошенко, а щодо деяких українських чиновників, у тому числі і президента Віктора Януковича, ввести візові санкції.
У травні 2012 року сенатор США Джеймс Інхоф (штат Оклахома) підготував свій проект резолюції щодо України, в якому запропонував Державному департаменту ввести візові обмеження стосовно Януковича, генерального прокурора Віктора Пшонки та інших посадових осіб, відповідальних за тюремне ув'язнення Тимошенко.
Сенатор також ініціював позбавлення України функцій головування в 2013 році в ОБСЄ, якщо Тимошенко не буде звільнено з в'язниці. !zn
Читайте також:
В Європарламенті запропонували заморозити активи родини Януковича
Про санкції щодо української влади заговорили навіть партнери Партії регіонів у Європарламенті
Європейські соціал-демократи відмовляються компрометувати себе співпрацею з Партією регіонів
Європарламент призначив спостерігачами за процесами проти Тимошенко двох екс-президентів
Екс-президент Європарламенту: Україна вже опинилася в ізоляції