Парламентський комітет із питань регламенту вважає законним подання генерального прокурора про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата з фракції "Опозиційний блок" Сергія Дунаєва, однак зазначає, що до обґрунтування є зауваження.
Відповідне рішення комітет підтримав на своєму засіданні в середу. Однак керівник комітету Павло Пинзеник озвучив деякі витяги з тексту рішення, які містять зауваження до подання. Після цього він пояснив, що в межах доказової бази, яка міститься в поданні, воно є обґрунтованим.
Раніше на засіданні комітету генпрокурор Юрій Луценко констатував, що під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури детективи Національного антикорупційного бюро України розслідують правопорушення, передбачене ст. 366-1 "незаконне збагачення".
Генпрокурор уточнив, що Дунаєв не вказав інформацію про всі корпоративні права, які належать членам його сім'ї, і юридичних осіб, кінцевим бенефіціарним власником або контролером яких він є.
"Відомості про вартість частки в статутному капіталі суб'єктів господарської діяльності відрізняється від достовірних, на думку НАБУ, на суму 168 221 916 грн", - сказав Луценко.
Як заявив генпрокурор по закінченні засідання, подання на депутатів Дмитра Колеснікова і Олександра Вілкула регламентний комітет розгляне у понеділок, 8 жовтня.
Нагадаємо, 17 вересня Луценко вніс у Верховну Раду нові подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів фракції "Опозиційний блок" Сергія Дунаєва, Олександра Вілкула та Дмитра Колеснікова.
В травні цього року Луценко вже вносив до парламенту подання на депутата від фракції "Опозиційний блок" Дмитра Колеснікова. Його звинувачували у зловживанні службовим становищем на посаді голови Агентства держмайна, яке призвело до відчуження виробничого і лабораторно-побутового корпусу ДП "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади" у Дніпрі.
Правда через місяць комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради повернув подання на Колеснікова з аргументацією, що комітет "позбавлений можливості розглядати ці подання". З такою ж аргументацією було відхилено подання на колегу Колеснікова Олександра Вілкула, якого підозрюють у земельних махінаціях на посаді голови Дніпропетровської ОДА в 2011-2012 роках.