Реформа системи виконавчої влади в Україні досі перебуває на підготовчій стадії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Реформа системи виконавчої влади в Україні досі перебуває на підготовчій стадії В Україні сформований потужний соціальний запит на реформи. Рано чи пізно знайдеться лідер © Верховна Рада
Україна бездарно втратила 25 років і продовжує тупцювати на місці, втрачаючи дорогоцінний час через нерішучість своїх лідерів.

Реформа системи виконавчої влади (КМУ та ЦОВВ) досі перебуває на підготовчій стадії "робити - не робити, і що робити?" І без політичної волі особисто прем'єр-міністра вона не має шансів зрушитися з мертвої точки, пише в своїй статті для DT.UA Сергій Сорока, менеджер групи "Реформа публічної адміністрації" Реанімаційного пакету реформ.

Автор нагадує, що згідно з показниками Індексу світової конкурентоспроможності Світового економічного форуму (за 2015 р.), Україна займає 130-е місце серед 144 країн) у категорії "ефективність уряду", 103-е - в категорії "прозорість формування державної політики" та 115-е - в категорії "тягар державного регулювання".

"Найбідніша і найбільш корумпована країна Європи, енергетично залежна і неефективна, обтяжена внутрішніми та зовнішніми боргами, з найгіршими у Європі дорогами, розваленою медициною тощо - все це симптоми вкрай неефективної та корумпованої системи державного управління", - наголошується в матеріалі.

Автор нагадує, що системні реформи державного управління проводилися, починаючи з 80-х років минулого століття, в Канаді, Бразилії, Великій Британії, Новій Зеландії, Польщі, країнах Балтії, Словакії, Словенії, Хорватії та інших. Усі ці країни врешті-решт отримали потужний імпульс економічного і соціального розвитку на багато років вперед і увійшли в число лідерів за соціальними стандартами й економічними показниками в світі.

"Україна ж, бездарно втративши 25 років, досі тупцює на місці і втрачає дорогоцінний час через нерішучість своїх лідерів. У суспільстві вже сформований потужний соціальний запит на реформи. Рано чи пізно лідер для таких реформ знайдеться, якщо цим керівникам держави все ж не вистачить лідерської рішучості", - резюмує автор.

Детальніше про ситуацію з реформами системи виконавчої влади в Україні читайте в матеріалі Сергія Сороки "Хто гальмує реформу державного управління в Україні? у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі