Рада зробила крок до посилення відповідальності за військові правопорушення

Поділитися
У Раді заявили, що правку про кримінальну відповідальність за відмову від ВЛК нібито прибрали.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №10379 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Документ у першому читанні підтримали 254 народні депутати, повідомив парламентар з «Голосу» Ярослав Железняк.

Так, згідно з порівняльною таблицею, законопроєкт передбачає штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил військового обліку.

Водночас за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пропонують штрафувати як звичайних громадян, так і посадовців. Штрафи передбачені в розмірі від 2 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів (34-85 тисяч гривень). За ці порушення в умовах дії особливого періоду пропонують штрафувати на суму від 9 до 12 неоподатковуваних мінімумів (153 000 – 204 000 тис. грн).

Також у порівняльній таблиці до законопроєкту була правка про кримінальну відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. Сюди ж входила і відмова від проходження медичного огляду. Однак, під час засідання у парламенті заявили, що поправку, яка передбачала за це від 3 до 5 років в’язниці, відхилили та прибрали із законопроєкту.

Нагадаємо, 10 квітня Верховна Рада має почати розгляд законопроєкту №10449 про мобілізацію. Народні депутати подали понад 4,3 тисячі поправок до другого читання законопроєкту. 

Під час початку розгляду мобілізаційного пакета законів, народні депутати вирішили заслухати вище керівництво ЗСУ. Таку ідею підтримали 315 парламентарів.

Детальніше про мобілізацію в Україні читайте у матеріалах юриста LCF Law Group, молодшого лейтенанта запасу, інструктора із Tactical combat casualty care Володимира Романчука «Роки придатності: як молодь 18-25 років може бути мобілізована» та «Як покращити мобілізацію без бійок на вулицях і облав на чоловіків – відповіді юриста» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі