Глава Верховної Ради Дмитро Разумков заявив про те, що хоче звернутися до антикорупційних органів через поширену в ЗМІ інформацію про можливі хабарі, які нібито пропонують народним депутатам за «голос щодо деяких відставок». Про це Разумков заявив під час погоджувальної ради фракцій і груп.
«Сьогодні ми багато бачимо чуток, багато інформації в засобах масової інформації, існують якісь розмови про те, що хтось комусь пропонує 50, 70, 100 тисяч за голос щодо деяких відставок. Я не зовсім розумію, в яких кабінетах це відбувається, хто веде такі переговори, але це точно негативно впливає на діяльність і на імідж Верховної Ради», - заявив Разумков.
При цьому він упевнений, що поширена інформація не відповідає дійсності.
«Я хотів би звернутися до антикорупційних органів, щоб вони все-таки взяли цю інформацію, обробили та, сподіваюся, спростували ті дані, які ми сьогодні з вами бачимо, про що я звернуся в тому числі й офіційно. Але це прошу врахувати як депутатське звернення», - додав Разумков.
Водночас спікер закликав народних депутатів припинити «розганяти історії та вішати ярлики щодо того, хто на яких олігархів працює, тому що може вийти так, що хтось вийде сам на себе». А та ситуація, що склалася, за словами Разумкова, точно не додає нічого позитивного ні Верховній Раді, ні суспільству, ні Україні в цілому.
Раніше повідомлялося, що в Офісі президента серйозно задумалися над тим, як відправити у відставку Дмитра Разумкова. Сам же спікер заявив, що видасть підписні листи для збору підписів народних депутатів за його відставку відразу, як тільки з'явиться подібний запит. Однак поки він не збирається залишати крісло глави парламенту.
Крім того 1 вересня ЗМІ повідомили про те, що Верховна Рада збирається звільнити трьох членів уряду: міністра оборони Андрія Тарана, міністра соцполітики Марину Лазебну і віце-прем'єра — міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського. Про можливу заміну Тарана і міністра юстиції Дениса Малюськи ZN.UA писало ще в липні.
Пізніше у «Слузі народу» заявили про те, що восени планується відставка всього уряду разом з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, проте деяких міністрів залишать на своїх місцях. Правда глава фракції СН Давид Арахамія заявив, що повної заміни уряду не буде, і у Шмигаля є шанс зберегти посаду.