Голова Верховної Ради Дмитро Разумков чекає підтвердження оригінальності аудіозапису розмови народного депутата Юрія Корявченкова з правоохоронцями Кривого Рогу, і має намір вислухати учасників конфлікту. Про це спікер парламенту заявив 20 листопада, перебуваючи з робочим візитом у Дніпрі, повідомляє "Дніпровська панорама".
"Нам належить ще перевірити справжність аудіозаписів з ресторану Кривого Рогу і вислухати коментарі від учасників цього запису. Давайте почекаємо, поки передбачувані учасники цієї зустрічі підтвердять або спростують факт її проведення", – заявив Разумков.
Тим самим спікер прокоментував публікацію аудіо депутатом Антоном Поляковим, виключеним з фракції "Слуга народу", на якому депутат з Кривого Рогу Юрій Корявченков ("Юзик") нібито "вчив" криворізьких правоохоронців, як "вирішувати питання".
При цьому сам Юрій Корявченков пояснив НВ, що на зустрічі депутатів з новопризначеним керівником поліції Кривого Рогу Сергієм Лукашовыв у вересні просив повернути довіру криворіжців до поліції.
"Ми сказали: дуже переживаємо за Кривий Ріг. На нас велика відповідальність. Хочемо, щоб усе було за законом: почалася боротьба з наркоторгівлею, з незаконними гральними залами, а також з незаконними пунктами прийому металу. Щоб всі правоохоронні органи працювали разом. От і все", – заявив Корявченков.
Він запевнив, що не впливав на призначення в правоохоронні органи Кривого Рогу: "ми Нікого не призначали і не стверджували. Ми як депутати не маємо такого права. Кандидатура Лукашова з'явилася по лінії Міністерства внутрішніх справ, а саме начальника обласного УВС".
Коментуючи погрози відкриття кримінальних проваджень проти противників нової влади, які нібито звучали записи, Корявченков заявив: "Ніяких загроз по залученню інших силових органів не було. Я сказав: якщо не буде дій згідно із законом, то можуть діяти інші органи".
"Юзику" невідомо, хто міг записати розмову і чому він з'явився в мережі через майже два місяці.
Корявченков також сказав, що не обговорював цю ситуацію з президентом Володимиром Зеленським, керівниками фракції Слуга народу: Давидом Арахамией і його замом Олександром Корнієнко.
Йдеться про записи, в яких ймовірні дійові особи: депутати від "Слуги народу" Володимир Захарченко, Владлен Неклюдов, Юрій Кисіль, Олена Кріворучкіна (раніше попалася на секс-скандалі в Раді), В'ячеслав Медяник (попався на листуванні-рішалово по прокурорам) , Юрій Корявченков "Юзик" і його дружина Тетяна Корявченкова. А також з боку поліції: Володимир Огурченко (Керівник поліції Дніпропетровської області) та на той момент претендент на посаду головного поліцейського Кривого Рогу - Сергій Лукашов.
В одному із записів опублікованої розмови "Слуги народу" говорили про те, що будуть контролювати особисто кримінальні справи по бізнесу, а також збору металобрухту.
В наступній частині йдеться про те, що правоохоронці не повинні нічого бояться. Депутати закликали звертатися до них з усіх спірних питань.
Також є частина розмови, яка стосувалася нібито призначення заступником міністра з європейської інтеграції в Міністерстві інфраструктури Олександри Клітін на посаду. Депутати і поліцейські говорять про те, що Клітін "дуже просила" і стала заступником міністра "через ліжко".
Зазначимо, що за час роботи Верховної Ради 9-го скликання депутати "Слуги народу" вже не вперше потрапляють в скандали. Так, в мережі опублікували фото листування Богдана Яременка з дівчиною легкої поведінки, після якої він написав заяву про відставку з посади голови міжнародного комітету Ради. Сам депутат спочатку все заперечував і заявляв, що нібито сфабрикував листування, щоб "спровокувати непрофесійних журналістів". Однак вже ввечері видалив цей пост і написав новий, в якому приніс публічні вибачення своїй родині, фракції і президенту Володимиру Зеленському.
Крім того, САП відкрила провадження за фактом наявності фотографій листування народного депутата від "Слуги народу" В'ячеслава Медяника, в якому він обговорював питання, як "вирішити справи з прокурорами".
У свою чергу депутат-мажоритарник від "Слуги народу" із Запорізької області Євген Шевченко взяв участь у російському пропагандистському шоу "Велика гра" на Першому каналі в форматі включення з Києва по відеозв'язку, в якому висловив позицію в стилі офіційної риторики Кремля. Виступ викликав обурення серед його колег по фракції.