Разумков достроково закрив ранкове засідання Ради

Поділитися
Разумков достроково закрив ранкове засідання Ради
Аграрний комітет збирається на закрите позачергове засідання.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков достроково закрив ранкове пленарне засідання парламенту у вівторок і анонсував проведення позачергового засідання аграрного комітету після того, як фракція "Батьківщина" після перерви під час ранкового пленарного засідання заблокувала президію в залі Верховної Ради.

"Прошу голову та членів комітету зібратися... На це засідання запрошуються перший заступник і заступник голови Верховної Ради, запрошується керівництво фракцій, голови або співголови без додаткових колег... Це організаційне питання. У зв'язку з цим я пропоную закрити ранкове засідання Верховної Ради достроково – на півгодини раніше", - сказав Разумков.

Він знову підкреслив, що на позачерговому засіданні аграрного комітету будуть розглянуті організаційні питання.

Пізніше депутат з фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв розповів, що причиною проведення позачергового засідання аграрного комітету стане неготовність до розгляду законопроекту №2178-10 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".

"Цей закон не готовий, жодна стаття ще не розглянута, навіть не почали, не приступили ще до розгляду статей законопроекту. Саме зараз це питання і буде обговорюватися на комітеті з головою, головами фракцій", - заявив Соболєв в кулуарах парламенту журналістам.

За його словами, засідання аграрного комітету буде закритим і журналісти не зможуть бути присутнім на ньому.

Вечірнє пленарне засідання розпочнеться о 16.00.

Зазначимо, що під стінами парламенту проходить одразу кілька мітингів. Зокрема частина учасників протесту вимагають відкласти ухвалення законопроекту про відкриття ринку землі.

Нагадаємо, 13 листопада депутати прийняли законопроект про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастра, що в майбутньому спростить продаж землі.

Згідно з документом, встановлюється обмеження на загальну площу земельних ділянок, що може перебувати у власності. Обмеження не допускають придбання у власність понад 35% сільгоспземель об'єднаної громади, 15% сільгоспземель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.

Зазначимо, що за даними соціологічних досліджень більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю будь-коли У той же час згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.

Раніше президент Володимир Зеленський обіцяв, що землю в Україні зможуть купувати лише українські громадяни. Іноземці зможуть купувати земельні ділянки лише у випадку, якщо про це українці проголосують на всеукраїнському референдумі.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі