Ракети в обмін на їжу та нафту — підозри в ракетній угоді РФ із КНДР не знято

Поділитися
Ракети в обмін на їжу та нафту — підозри в ракетній угоді РФ із КНДР не знято © ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL/AFP via Getty Images
Йдеться про застарілі види озброєнь та боєприпасів до них, до того ж поганої якості.  

Північна Корея, мабуть, таки збирається продати Росії мільйони ракет та артилерійських снарядів, повідомляє “Голос Америки”.

Як підтвердив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, може йтися про мільйони реактивних та артилерійських снарядів із КНДР.

Цю інформацію підтверджує також речник Пентагону Пет Райдер. На його думку, такий крок говорить про серйозні труднощі із постачанням російських військ.

Росія назвала доповідь американської розвідки щодо плану закупівель «фальшивкою». Але американські офіційні особи кажуть, що це свідчить про розпач Росії через війну в Україні та про те, що Москва може купити у Північної Кореї додаткову військову техніку.

Боєприпаси, які Північна Корея має намір продати Москві, ймовірно, є копіями зброї радянських часів, які можуть підійти для російських пускових установок. Однак, якість озброєнь викликає питання, як і те, наскільки вони можуть допомогти російським загарбникам в Україні.

Перебуваючи під тиском міжнародних санкцій та експортного контролю, Росія у серпні купила безпілотники іранського виробництва. Однак, вони, за словами американських чиновників, мають технічні проблеми.

КНДР “може бути єдиним великим джерелом сумісних з російськими артилерійських боєприпасів старого зразка за межами Росії”, – сказав Джозеф Демпсі, науковий співробітник з питань оборони та військового аналізу Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).

Згідно з оцінкою IISS, Північна Корея має на озброєнні близько 20000 артилерійських знарядь, включаючи реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), що, за словами Демпсі, значно більше, ніж у будь-якої іншої країни у світі.

Проте застарілі артилерійські системи, боєприпаси для яких, швидше за все, поставлятимуться до Росії, є недостатньо точними.

Лі Ілву, експерт Корейської оборонної мережі в Південній Кореї, каже, що Північна і Південна Корея зберігають десятки мільйонів артилерійських снарядів кожна. Північна Корея, швидше за все, продасть старі ракети для РСЗВ, які вона хоче замінити на новіші, вважає він.

За словами Анкіта Панди, експерта Фонду Карнегі за міжнародний світ, оскільки Північна Корея все більше покладається на ядерну зброю та керовані ракети, необхідність у старих некерованих артилерійських снарядах, які колись відігравали важливу роль, може відпасти.

Зі свого боку, Брюс Беннетт, старший експерт з питань безпеки в корпорації Rand, вважає, що більшість артилерійських снарядів, які будуть відправлені до Росії, швидше за все, будуть патронами для стрілецької зброї, зокрема автоматів АК-47 або кулеметів.

Малоймовірно, що Північна Корея надасть Росії балістичні ракети, які вона розглядає як невід'ємну частину своєї військової стратегії щодо Вашингтона та Сеула, говорить Ян Ук, аналітик Сеульського Інституту політичних досліджень Асан.

А якщо Північна Корея вирішить поставити ракети до Росії, їй доведеться відправити і пускові установки, оскільки Росія не має пускових установок для «Скадів» та інших ракет Північної Кореї.

В обмін на зброю Північна Корея, швидше за все, захоче отримати від Росії продовольство, паливо та інші матеріали, оскільки КНДР має великі складнощі із закупівлями таких товарів в умовах санкцій ООН, введених у зв'язку з її ядерною програмою.

Запланована Москвою закупівля боєприпасів у Північної Кореї у розпал війни в Україні може бути дуже масштабною.

Російський учений Дмитро Орєшкін у коментарі “Голосу Америки” сказав таке: “Це означає, що й загалом “спеціальна військова операція” деградує”.

На його думку, Путін змушений формувати свого роду "профспілку ізгоїв ", тому що йому немає до кого більше звернутися за підмогою.

“Більше йому потрібне озброєння ніхто не продасть, – наголосив співрозмовник “Голосу Америки”. – Тому що колишні радянські снаряди можуть бути тільки в тих країнах, яким свого часу цілеспрямовано допомагав СРСР. У Північної Кореї цих снарядів, як бруду. Вони більше нічого робити не можуть, економіка країни мілітаризована до краю”.

«Тут ще важливо те, про що в Москві вважають за краще сьогодні не говорити, — зауважив Дмитро Орєшкін. — У принципі, величезний склад старого радянського стріляючого заліза є в Придністров'ї. Ці запаси вже 30 років охороняють російські військові. Здавалося б, бери та користуйся. Але Росія й звідти неспроможна поповнити свій арсенал. Бо залізниця вже не працює. Путін уже втратив контроль над цим анклавом”.

Снаряди закінчуються, залишається вдавати, що "все йде за планом", включаючи можливу втрату окупованої Балаклії, підсумував політолог.

Нагадаємо, ЗСУ несподівано пішли в контрнаступ на Харківщині і наблизилися впритул до Балаклії, скориставшись тим, що всі найбільш боєздатні частини російське командування передислокувало на південь

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі