Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід народному депутату від "Радикальної партії" Ігорю Мосійчуку, затриманого правоохоронцями напередодні в будівлі Верховної Ради, у вигляді взяття під варту терміном на 60 діб, передає УНІАН.
Таким чином, суд задовольнив відповідне клопотання Генеральної прокуратури.
У ході судового засідання Мосійчук заявив, що знав про плани правоохоронців затримати його ще вчора вранці, і якщо б хотів ховатися від слідства, то зник би, але не зробив цього, і, більш того, у Верховній Раді голосував за зняття з себе депутатської недоторканності.
У свою чергу, представники прокуратури, аргументуючи необхідність обрання найбільш жорсткого заходу, відзначили, що підозрюваний може переховуватися від слідства, чинити тиск на свідків і знищувати докази.
Сторона звинувачення також підкреслила, що Мосійчуку інкримінується скоєння тяжких злочинів, за які передбачено термін позбавлення волі до 12 років.
У той же час адвокати Мосійчука стверджували, що прокурори під час судового засідання не навели жодних аргументів, які б доводили вчинення Мосийчуком злочинів.
Після оголошення рішення суду, Мосійчук оголосив голодування.
"З цього моменту я оголошую голодування", - заявив він.
17 вересня Верховна Рада України підтримала зняття депутатської недоторканності, а також схвалила арешт Ігоря Мосійчука, народного депутата від "Радикальної партії". Це рішення послідувало за виступом генерального прокурора України Віктора Шокіна, який надав відеодокази причетності Мосійчука до корупційної діяльності.
Після цього "радикали" влаштували бійку в Раді. Лідер партії Олег Ляшко кричав спікеру парламенту Володимиру Гройсману: "Покидьок, скотина!".
Через деякий час правоохоронці затримали Мосійчука: він покинув будівлю Верховної Ради у супроводі правоохоронців. При цьому на нього не надягали наручники.
У ГПУ повідомили, що Мосійчук підозрюється за п'ятьма статтями Кримінального кодексу: йомуінкримінують пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди, погрозу або насильство щодо посадової особи, втручання у судовий процес, погрозу або насильство щодо судді.