Раді запропонували запровадити електронне голосування на виборах президента

Поділитися
Раді запропонували запровадити електронне голосування на виборах президента Російський комплекс для електронного голосування
Парламенту запропоновано законодавчо затвердити процес встановлення результатів голосування на виборах президента України за допомогою впровадження електронного підрахунку голосів виборців. Для реалізацій положень цього закону, у разі його прийняття, буде потрібно до 400 мільйонів гривень фінансових витрат держбюджету.

Позафракційний народний депутат Віктор Балога вніс на розгляд Верховної Ради України законопроект про введення у країні електронного підрахунку голосів виборців на президентських виборах 2015 року.

Відповідний проект закону про внесення змін до закону про вибори президента зареєстровано в парламенті і передано на розгляд керівництву Ради.

Зараз під час президентських виборів в Україні відбувається ручний підрахунок голосів на виборчих дільницях - члени комісій підраховують голоси, потім передають дані у Центральну виборчу комісію.

Однак, на думку автора законопроекту, проблема чесності і прозорості виборів, особливо на стадії підрахунку голосів та встановлення результатів, була і залишається в Україні дуже актуальною. "Саме серйозні порушення при встановленні результатів волевиявлення громадян під час останніх виборів до Верховної Ради України призвели до того, що майже через рік після їхнього завершення виборці п'яти округів досі не мають своїх представників у законодавчому органі країни", - підкреслив Балога.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, оприлюдненою на сайті парламенту, максимально спростити процес встановлення результатів голосування та забезпечити їхню достовірність можна за допомогою електронних урн. "Такі програмно-апаратні комплекси забезпечать автоматизований прийом, розпізнавання і підрахунок виборчих бюлетенів, формування та друк протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, збереження на портативному носії інформації про результати голосування та їхнє передання виборчим комісіям вищого рівня", - йдеться в записці.

- Вокзал для двох

Електронна виборча урна буде складатися зі скануючого пристрою, який встановлюється на напівпрозорий ящик і комплекту периферійного обладнання, який забезпечує друк протоколів дільничної виборчої комісії, взаємодію між обладнанням, передачу даних.

Електронні виборчі урни депутат пропонує не встановлювати на виборчих дільницях, де до списку виборців внесено не менш ніж 20 виборців, а також на спеціальних виборчих дільницях за винятком стаціонарних лікувальних установ кримінально-виконавчої системи.

Вартість однієї електронної виборчої скриньки за попередніми висновками може становити близько 6 тисяч гривень, а реалізація положень цього закону, у разі його прийняття, вимагатиме до 400 мільйонів гривень фінансових витрат державного бюджету України.

Нагадаємо, що чергові президентські вибори повинні пройти в Україні в останню неділю березня 2015 року. !zn

Читайте також:

Комітет виборців побоюється, що слідом за виборами в Києві скасують і президентські

У "Батьківщині" назвали три варіанти, як Янукович може продовжити свої повноваження

Азаров пообіцяв ще сім років стабільності Януковича

Тимошенко проти єдиного кандидата від опозиції в першому турі президентських виборів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі