"Наступного тижня запланований розгляд Верховною Радою поправок до закону про запобігання корупції, якими передбачається "перезавантаження" НАЗК. Можливо, таким чином деякі політичні сили намагаються таким шляхом знайти більшість серед членів Нацагентства", – заявив Радецький в ефірі телеканалу "Інтер" увечері в п'ятницю, 16 червня.
За словами заступника голови НАЗК, тиск чиниться не тільки на нього, але й на членів його родини. Хто чинить тиск, і в чому він полягає, Радецький уточнювати не став.
Як повідомлялося, 15 червня співробітники Генпрокуратури провели обшук у робочому кабінеті Радецького у НАПК. Підставою для слідчих дій стало кримінальне провадження, зареєстроване за фактом нібито підроблення ним документів для отримання адвокатського свідоцтва.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 29 березня порадив всім членам НАЗК написати заяви про відставку у зв'язку з тяганиною в налагодженні роботи Реєстру електронних декларацій. 7 квітня Міністерство юстиції України презентувало законопроект про "перезавантаження" НАЗК.
На засіданні НАЗК 26 травня розглядалося питання про відставку голови НАЗК Наталії Корчак, але рішення так і не було прийнято. Відставку Корчак підтримали тільки Радецький та Рябошапка. При цьому сам Радецький висловив готовність піти у відставку.
Трм часом, Кабінет міністрів України прийняв відставку члена Національного агентства з протидії корупції Руслана Рябошапки і достроково припинив його повноваження.
Таким чином, у складі НАЗК залишилися три з п'яти передбачених законом членів. У разі, якщо хтось із них піде у відставку, роботу цього складу органу буде достроково припинено, що потягне за собою переобрання членів НАЗК.