Верховна Рада України включила до порядку денного законопроект про пенсійну реформу, підготовлений Кабінетом міністрів.
"За" таке рішення проголосувало 229 народних депутатів із 385 зареєстрованих у сесійній залі у вівторок, 14 червня.
Разом з основним урядовим законопроектом №7455 до порядку денного сесії було включено альтернативні законопроекти: депутатів від фракцій НУНС і БЮТ (№7455-1, «про єдині принципи пенсійного забезпечення громадян та стипендії працівникам культури, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення та деяким іншим категоріям осіб») та Арсенія Яценюка (№7455-2, «про реформування пенсійної системи, забезпечення її фінансової стабільності та впровадження обов'язкової накопичувальної системи пенсійного страхування»).
Незважаючи на те, що всі ці законопроекти було внесено до порядку денного одним голосуванням, депутати від опозиції (так само як і від КПУ) не голосували за це рішення.
Нагадаємо, затвердження пенсійної реформи - одне із зобов'язань українського уряду для отримання чергового траншу кредитних коштів від Міжнародного валютного фонду в рамках програми stand by.
Нагадаємо, сьогодні президент України Віктор Янукович через свого представника у Верховній Раді народного депутата Юрія Мірошниченка вимагав від парламенту розглянути на цьому тижні законопроекти №7455 («Про законодавче забезпечення реформування пенсійної системи») і №7562 («Про гарантії держави виконання рішень суду») .
Відзначимо, що доопрацьований урядом законопроект про пенсійну реформу, як і раніше містить безліч непопулярних норм. Зокрема, норму про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років на 6 місяців щороку протягом 10 років.
Окрім того, так само планується збільшити мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років і підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років і для чоловіків - з 25 до 35 років.
Не змінилися пропозиції щодо збільшення віку виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців - 62 роки. Проте цей вік буде максимальним і продовжити перебування на держслужбі з 2013 року вже буде не можна.
Як і раніше пропонується збільшити необхідну вислугу для військовослужбовців - з 20 до 25 років.