Як вказується у пояснювальній записці, законопроектом пропонується ліквідувати інститути урядових органів, що діють в системі міністерств, а також урядові комітети.
Проектом також передбачається підвищення ролі міністра як члена уряду.
З цією метою закон "Про Кабінет міністрів України" пропонується доповнити положенням, відповідно до якого перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністр за рішенням президента України очолює міністерство.
Запропоновані проектом зміни передбачають вилучення положень закону, які не стосуються предмету його правового регулювання, зокрема, тих норм, які встановлюють повноваження міністра як керівника відповідного міністерства, а не як члена Кабінету міністрів.
Окрім того, передбачається внесення змін до закону в частині визначення організації діяльності Секретаріату Кабінету міністрів шляхом введення посади керівника Секретаріату Кабінету міністрів, уточнення структури Секретаріату Кабінету міністрів, встановлення граничної чисельності працівників Секретаріату уряду.
В ході ранкового засідання Рада також прийняла за основу президентський законопроект про центральні органи виконавчої влади, що визначає основні завдання, принципи та організацію діяльності центральних органів виконавчої влади, їх види, структуру, компетенцію, місце у системі органів виконавчої влади, соціальне та інше забезпечення працівників центральних органів виконавчої влади. Відповідний законопроект підтримали 262 народних депутатів.
Крім того, народні обранці ухвалили рішення про прискорену підготовку проекту закону до другого читання
Згідно із проектом, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізовуються та ліквідовуються президентом України за поданням прем‘єр-міністра. Перший заступник та заступник міністра призначаються на посади за поданням прем‘єр-міністра та звільняються з посад главою держави.
Як повідомлялося, законопроекти №8055 і №8056б було внесено на розгляд Ради главою держави.
Це два з чотирьох законопроектів, які визначають кістяк змін, визначених концепцією адміністративної реформи. Ще два законопроекти - про державну службу та про державних регуляторів і монополії - до Ради поки не внесено.
За даними DT.UA, над проектами, які внесено до парламенту, працювала група на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем за активної участі голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна і представника компанії McKinsey, радника президента Олександра Данилюка.
За словами голови Мін'юсту, йде колосальний опір адмінреформі з боку внутрішньої опозиції з чиновницького середовища.