Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 3695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною". Документ підтримав 301 народний депутат.
"Цим законопроектом пропонується забезпечити рівні можливості матері і батька на догляд за дитиною і поєднання трудової діяльності з сімейними обов'язками; усунути законодавчі прогалини, які обмежують права людини на відпустку по догляду за дитиною; створити передумови для посилення ролі батька в процесі виховання дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні", - йдеться в пояснювальній записці.
Зокрема, документ пропонує додати до Кодексу про працю і закон "Про відпустки" новий вид відпустки при народженні дитини, тривалість якої складе до 14 днів. Така відпустка оплачуватиметься за рахунок роботодавця.
Згідно із законопроектом, подібну відпустку можна буде надавати чоловікові, одруженому на жінці, яка народила дитину, а також батькові, якщо він проживає разом з матір'ю своєї дитини, але вони не оформили шлюб. Крім того, таку відпустку пропонується надавати бабусі, дідусеві або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за ним, якщо мати (батько) дитини одна (один) виховує його.
Крім того, проект закону надає кожному з батьків дитини брати відпустку для його догляду терміном до 3 років. Документ закріплює право додаткової відпустки для батьків дітей, які ще не досягли повноліття. Те ж саме стосується батьків повнолітніх дітей з інвалідністю з дитинства.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні має місце гендерна дискримінація на ринку праці. Зокрема він заявив про те, що українські жінки недоотримують чверть зарплати через те, що керівники упереджені в поділі професій на чоловічі і жіночі. За словами Шмигаль так, нібито відбувається "через декрет, віку, зовнішності і навіть характеру".