Верховна Рада України прийняла в цілому президентський законопроєкт №9432 про застосування англійської мови в Україні, підтримавши його 236 голосами «За», повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Згідно з ухваленим законом, англійська мова належатим до однієї із мов міжнародного спілкування в Україні, а держава сприятиме її вивченню громадянами.
Також в законі прописано, що англійською мовою мають володіти усі державні службовці категорії А, певні групи держслужбовців категорій Б та В, голови держадміністрацій та їх перші заступники, військові офіцери, поліцейські керівного складу, прокурори, податківці та керівники державних суб’єктів господарювання.
Також в закон внесли поправку, яка передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за показ англомовних фільмів мовою оригіналу.
Також ухвалений законопроєкт передбачає обов'язкове вивчення англійської мови дітей старшого дошкільного віку у дитсадках та використання англійської мови в освітньому процесі для дітей молодших груп.
Вищі навчальні заклади зможуть викладати одну або кілька дисциплін виключно англійською мовою, чи передбачити виконання нею певних завдань.
Низка норм цього законопроєкту вступатиме в силу поступово, через два-сім років після вступу закону в силу, а окремі норми, як от вимоги про знання англійської державними чиновниками, через два роки після скасування воєнного стану в Україні.
Законопроєкт був напрацьований урядом ще влітку 2023 року та внесений до парламенту президентом Володимиром Зеленським. У першому читанні його прийняли в листопаді минулого року.
Під час його обговорення в суспільстві виникли суперечки щодо норми про скасування дубляжу для англомовних фільмів у кінотеатрах. Так, згідно із тоді запропонованою нормою з 2027 року всі англомовні фільми у кіно мали транслюватись лише із субтитрами.