Позачергове засідання Верховної Ради у четвер, 17 грудня, закрито, оголосив спікер Володимир Гройсман. Однак рабгруппа щодо подальшого узгодження змін у Податковий кодекс і проект держбюджету-2016 збереться протягом години.
У ході засідання Кабмін презентував проект держбюджету на 2016 рік і проект змін до Податкового кодексу України, після чого члени уряду і парламентарії обговорили відповідні законопроекти.
"Як ми раніше визначили, ми створюємо робочу групу, в яку увійдуть представники фракцій і груп українського парламенту. Бажано, щоб це були 1-2 професійних людини, які можуть предметно працювати. Далі - Кабінет міністрів України, особисто прем'єр-міністр, а також податковий та бюджетний комітети", - сказав Гройсман після декількох годин обговорення і закрив позачергове засідання українського парламенту.
При цьому він додав: "У зв'язку з цим я просив би направити своїх представників сьогодні в 16:30 для першої такої зустрічі та визначення регламенту роботи цієї групи".
Спікер зазначив, що у стислі терміни потрібно напрацювати необхідні рішення, враховуючи те, що було обговорено на позачерговому засіданні парламенту в четвер.
Гройсман закликав до відповідальності в даному питанні. "Я всіх закликаю до відповідального компромісу – непопулистическому, неполітичною, а відповідальному компромісу по відношенню до країни. Я переконаний, що цей відповідальний компроміс може бути знайдений в стінах українського парламенту", - сказав Гройсман.
"БПП" вимагає відкласти новий Податковий кодекс на 2017 рік
Раніше в ході засідання Ради, лідер найбільшої парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко заявив про те, що держбюджет-2016 повинен бути прийнятий на чинній податковій базі, а проект нового Податкового кодексу слід "відшліфувати" в першому кварталі 2016 року та ввести в дію з 2017 року.
"Бюджет треба прийняти на основі чинної податкової системи, а Податковий кодекс (ПК) пропонуємо перенести на парламентську майданчик", – сказав він.
З різкою критикою урядових проектів нового Податкового кодексу та держбюджету-2016 виступили також ще дві з чотирьох фракції парламентської більшості – "Самопоміч" і "Батьківщина".
Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, "тіло" нового Податкового кодексу має вступити в силу з другого кварталу 2016 року, щоб платники податків мали час підготуватися. У той же час, нові ставки податків повинні будуть вступити в силу вже з 1 січня 2016 року.
Як писала економічний оглядач DT.UA Юлія Самаєва, рамках запропонованої податкової реформиМінфін намагається виконати точкові вимоги МВФ, що дозволить Україні залишитися в програмі фонду. Але зростати українська економіка в результаті цієї реформи не буде, так як умови для цього зростання не створені.