Рада закликала ОБСЄ дати відповідну оцінку незаконним виборам у Криму

Поділитися
Рада закликала ОБСЄ дати відповідну оцінку незаконним виборам у Криму Рада закликає надати невибіркову оцінку "виборам" у Криму
Парламент прийняв звернення до ОБСЄ щодо спостереження за виборами президента РФ в окупованому Криму.

Верховна Рада України закликала Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ надати невибіркову оцінку незаконній організації голосування в окупованому Криму під час виборів президента Росії. Проект постанови №8365 підтримали 228 народних депутатів.

Згідно зі зверненням, парламент повністю підтримує діяльність БДІПЛ ОБСЄ та визнає, що формування місій з метою неупередженого спостереження за виборами, підготовка відповідних рекомендацій є важливою складовою мандату інституту ОБСЄ.

Рада також нагадує, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі ніколи не ставила під сумнів територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних державних кордонах і не приймала жодних рішень, які визнавали б зміну меж внаслідок тимчасової окупації Криму, передає "112 Україна".

Український парламент звертає увагу організації на те, що будь-яка інша інтерпретація з боку Міжнародної спостережної місії ситуації щодо статусу Криму і Севастополя, які є невід'ємною частиною України, є небезпечною та згубною для авторитету ОБСЄ спробою поставити знак рівності між протизаконними зазіханнями Росії та зусиллями всього співтовариства ОБСЄ з метою відновлення поваги до основоположних гельсінських принципів.

Підкреслюється, що попередні висновки Міжнародної місії зі спостереження за виборами президента РФ, оприлюднені 19 березня, не відображають факту проведення голосування на незаконно окупованій частині території України, а також істотне спотворення згаданим вище фактом результатів голосування по Росії загалом.

Рада закликає головування в ОБСЄ та БДІПЛ ОБСЄ забезпечити відповідність остаточного звіту основам об'єктивності, незалежності, неупередженості та всеохоплюваності міжнародного спостереження за виборами. А також не допустити дискредитації відповідних міжнародних стандартів, надавши в звіті невибіркову оцінку фактам незаконної організації голосування на території окупованого Криму.

"Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ – розробити чіткі стандарти оцінки та реагування у зв'язку з викликами і загрозами міжнародним стандартам в галузі демократичних виборів, пов'язаних з агресивними діями одних держав-учасниць ОБСЄ на території інших", - йдеться в заяві.

Вибори президента Росії пройшли 18 березня – у четверту річницю незаконної анексії Криму. Європейський Союз заявив про те, що не визнає результатів голосування на окупованому півострові.

У березні міністр закордонних справ Павло Клімкін передав очільникам МЗС країн ЄС список зі 140 прізвищами осіб, задіяних в організації та проведенні незаконних виборів у Криму.

У травні ЄС запровадив санкції проти п'яти осіб, відповідальних за проведення виборів у Криму: заступника голови та секретаря Кримської виборчої комісії Інни Гузеєвої і Наталії Безрученко, голови та його заступника Севастопольської виборчої комісії Олександра Пєтухова і Мирослава Погорєлова, а також секретаря Анастасії Капранової.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі