Рада з другої спроби ухвалила постанову про підтримку легітимності Зеленського

Поділитися
Рада з другої спроби ухвалила постанову про підтримку легітимності Зеленського © Верховна Рада / Facebook
Напередодні президентська фракція дала за документ лише 147 голосів.

Верховна Рада України з другої спроби ухвалила постанову  «Про підтримку демократії в Україні в умовах агресії Російської Федерації» №13041, аналогічну якій напередодні парламент провалив. У ній ідеться про легітимність президента Володимира Зеленського та неможливість проведення виборів в умовах війни. Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, постанову сьогодні на засіданні підтримали 268 парламентаріїв.

«З другої спроби все ж таки проголосували сьогодні Постанову про демократію (і підтримку Зеленського і майбутні вибори). Це ту, яку вчора провалили», - написав парламентарій.

«Верховна Рада… констатує, що введений в умовах повномасштабного вторгнення Російської Федерації воєнний стан в Україні не дозволяє провести вибори згідно з Конституцією… Разом з тим, український народ єдиний у тому, що такі вибори мають відбутися після завершення війни. Верховна Рада заявляє, що Україна як демократична країна, щойно на її території буде забезпечено всеохоплюючий, справедливий і сталий мир, за рішенням парламенту… оголосить проведення виборів президента України і забезпечить їх проведення відповідно до всіх міжнародних виборчих стандартів», - йдеться в заяві.

У тексті документу підкреслюється, що президент Володимир Зеленський обраний на вільних, прозорих, демократичних виборах, а його мандат український народ та Верховна Рада не ставить під сумнів.

«Парламент… акцентує увагу на необхідності дотримання передбаченого законами України принципу інституційної безперервності влади, особливо в умовах дії правового режиму воєнного стану, та наголошує, що президент… Володимир Зеленський повинен виконувати свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України згідно із частиною першою статті 108Конституції України», - зазначається у постанові.

При цьому в парламенті вказали  на  висновок Венеційської комісії від 23 березня 2021 року, згідно з яким зміни до конституції Російської Федерації, які надали можливість Владіміру Путіну вчетверте висуватися кандидатом на посаду президента Росії, є нелегітимними і за змістом, і за формою прийняття.

Нагадаємо, напередодні  Верховна Рада на пленарному засіданні у понеділок не змогла підтримати аналогічну постанову – її підтримали лише 218 депутатів. Зокрема президентська фракція «Слуги народу», яка вважається монобільшістю у парламенті України, дала на підтримку легітимності Зеленського лише  147 голосів. При цьому співавторами проєкту були такі «слуги» як Руслан Стефанчук, його перший заступник Олександр Корнієнко, віце-спікер Олена Кондратюк, голови фракцій Давид Арахамія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 3
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Вадим Тимошенко
3 Березня, 00:13
Я тепер розумію, чому Маланка обідає окремо. З таким чоловіком дивись, щоб не здохнути)
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі