До порядку денного Ради Європейського Союзу включені питання про розвиток співробітництва з Україною в рамках Угоди про асоціацію. Міністри закордонних справ держав ЄС також обговорять боротьбу з корупцією в Україні, включаючи "шахрайство в приватних банках".
Зустріч керівників МЗС заплановано на березень, повідомив високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррелль у вівторок, 28 січня.
За словами Боррелля, в ЄС "вражені амбіційним порядком денним реформ цього уряду" і "значним прогресом, що вже був досягнуто за п'ять місяців".
"Ми обговорили імплементацію нашої Угоди про асоціацію. Це - наібільш комплексна угода, що була в нас із будь-якою країною, і вона продовжує надавати Україні допомогу і підтримку від ЄС", - додав дипломат.
Він підкреслив, що Угода про асоціацію є "динамічним інструментом".
"Після того, як ми оновили доповнення у сфері енергетики, ми тепер працюватимемо над доповненнями у сфері клімату і навколишнього середовища", - розповів Боррель.
Особливу увагу європейські міністри планують приділити боротьбі з корупцією в Україні, в тому числі, "шахрайству в приватних банках". Про яку саме фінансову установу йдетьс, Боррель не уточнив. Однак відомо, що партнери України уважно відстежують ситуацію з "Приватбанком", колишні власники якого судяться з державою в українських і міжнародних судах.
"Безпечна, квітуча і демократична Україна – це велика інвестиція в майбутнє", - підсумував Боррель.
У листопаді віце-прем'єр Дмитро Кулеба повідомляв, що Україна та ЄС працюють над розширенням Угоди про асоціацію шляхом включення до неї нового розділу про реформи у сфері юстиції.
Угода про асоціацію Україна-ЄС набула чинності 1 вересня 2017 року. Більша її частина діяла з 1 вересня 2014 року. З 1 січня 2016 року тимчасово застосовувалася її торгова частина, глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі.