Рада погодила антиконституційне посилення РНБО

Поділитися
Рада погодила антиконституційне посилення РНБО © ‏@APUkraine
Депутати лише з другої спроби змогли дати необхідну кількість голосів за прийняття президентського закону.

Верховна Рада України з другої спроби все ж змогла схвалити в цілому як закон запропоновані президентом Петром Порошенком зміни щодо розширення повноважень РНБО.

За відповідний законопроект №1343 проголосували 253 народних депутата у четвер, 25 грудня.Відразу після голосування депутати збіглися до трибуни і намагалися її заблокувати на якийсь час.

Фракція "Блоку Петра Порошенко" дала 103 голоси "за". Примітно, що в цей раз президентська фракція дала навіть менше голосів, ніж при першому провальному голосуванні (раніше - 116 у вівторок). Більш того, три депутата "БПП" голосували "проти" - Світлана Заліщук, Сергій Лещенко та Мустафа Найєм.

Повністю підтримали законопроект фракції "Народний фронт" (79 голосів), "Самопоміч" (за 25 депутатів, 7 не голосували), а також "Радикальна партія Олегя Ляшко" (18 "за", за винятком Юрія Шухевича, проголосував "проти").

Проігнорували голосування практично всі депутати "Опозиційного блоку" - 26 чоловік не голосували, ще 4 висловилися "проти".

Двома днями раніше, 23 грудня Рада провалила законопроект про посилення РНБО. За президентський закон депутати дали лише 223 голоси при необхідних 226-ти. У тому числі з фракції "Блоку Петра Порошенка" 7 депутатів утрималися, а 10 не голосували. Законопроект був направлений у профільний Комітет на повторне друге читання.

ZN.UA докладно писало про нововведення закону. Зокрема, як зазначав у своїй статті Сергій Рахманін, розширення повноважень РНБОУ суперечить Конституції України.

Якщо раніше РНБОУ тільки розглядав питання, що відносяться до сфери безпеки і оборони і подавав президенту відповідні пропозиції, то тепер він уповноважений ще й приймати рішення. А ці рішення стосуються проектів державних програм, доктрин, директив, наказів, законів.

У колишній редакції Радбез здійснював поточний контроль за діяльністю органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони. Згідно з новою редакцією, він повинен був координувати і контролювати діяльність цих органів. А заодно здійснювати координацію і контроль над діяльністю виконавчих органів у сфері протидії корупції, забезпечення громадського порядку та боротьби зі злочинністю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі