В четвер, 24 грудня, Верховна Рада України підтримала закон "Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ" з пропозиціями президента (№ 1123).
"За" проголосували 235 парламентаріїв.
Напередодні президент України Петро Порошенко повернув спрямований йому на підпис закон у Раду зі своїми пропозиціями.
Таким чином, прийнятий з пропозиціями президента закон зобов'язує при виході органів влади із складу засновників друкованих ЗМІ та редакцій зберігати, крім назви, цільового призначення, тематичної спрямованості, ще й мову видання. Президент вважає, що таке рішення дозволить уникнути ризику скорочення кількості видань державною мовою.
"В умовах інформаційної агресії питання захисту мовного інформаційного простору України набуває особливого значення", - йдеться в пропозиціях президента.
Цей закон повинен вступити в силу з 1 січня 2016 року.
23 грудня Порошенко ветував закон про позбавлення органів влади права засновувати газети.
24 листопада Рада позбавила органи влади права засновувати газети. Згідно з документом, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється в два етапи: перший - протягом одного року з дня вступу в силу закону і другий - протягом наступних двох років.
Законодавча ініціатива покликана звести до мінімуму використання друкованих ЗМІ з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян.