Рада скасувала закон "Про Стройовий статут Збройних Сил України"

Доповнено
Поділитися
Рада скасувала закон "Про Стройовий статут Збройних Сил України"
За документ у першому та другому читанні проголосували під час одного пленарного засідання.

Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт, який скасовує чинність закону "Про Стройовий статут Збройних Сил України". За документ проголосували 278 народних депутатів. У першому читанні законопроєкт ухвалили на цьому ж засіданні, тоді депутати віддали 300 голосів.

"Законопроєкт спрямований на впровадження стандартів НАТО в усіх сферах військової діяльності з метою досягненню критеріїв, необхідних для набуття членства в Організації Північноатлантичного договору", - йдеться у пояснювальній записці.

Так, Кабінет міністрів до 1 березня 2020 року повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.

Також Кабмін повинен передбачити повноваження Міністерства оборони визначати стройові прийоми та рухи військовослужбовців без зброї та зі зброєю; строї підрозділів та військових частин у пішому порядку і на машинах; порядок виконання військового вітання, проведення стройового огляду; місце Бойового Прапора військової частини у строю, порядок його внесення і винесення; обов'язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю та вимоги до їх стройового навчання.

Також уряд має забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим законом.

Раніше президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни в статути Збройних сил і ряд законів про порядок виконання військового обов'язку. Зокрема, документ ввів нову шкалу військових звань для сержантського і старшинського складу Збройних Сил України.

Так, скасовуються військові звання "прапорщик, старший прапорщик" (мічман, старший мічман) і вводяться "рекрут", "штаб-сержант" (штаб-старшина), "майстер-сержант" і "головний майстер-сержант" (корабельні – "старший майстер-старшина", "головний майстер-старшина"). Також сержантський і старшинський склади повинні розділити на молодший та старший склади.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі