Як повідомляє "Українська правда", спікер Ради Андрій Парубій кілька разів ставив на голосування включення законопроекту до порядку денного парламенту, проте щоразу в підтримку даного рішення голосували менше двох сотень депутатів.
"Це поганий знак для початку нашої роботи, колеги", – уклав він.
Як повідомляє прес-служба партії "Народний фронт", заступник голови фракції "фронту" у Раді, голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський повідомив, що проти законопроекту про спецконфискацію незаконних активів традиційно голосують депутати фракцій "Опоблоку" та "Батьківщини", а також парламентарі, що входять в об'єднання "Єврооптимісти".
Як відомо, 17 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Кримінального процесуального кодексу. Законопроект №4057 про націоналізацію засобів корупціонерів до рішення суду (також відомий як закон про спецконфіскацію) підтримали 228 народних депутатів. У другому читанні закон прийнятий не був. Відповідно до законопроекту, направлення в дохід держави коштів до вироку суду здійснюється, якщо підозрюваний перебуває в розшуку більше шести місяців.
На початку вересня Кабінет міністрів затвердив власний законопроект про спецконфискацію активів, отриманих злочинним шляхом, в досудовому порядку і направив його на розгляд у Верховну Раду.
Нагадаємо, до проекту державного бюджету на 2017 рік закладені $ 1,5 млрд коштів від спецконфискації активів колишніх високопоставлених чиновників.
Як пише в своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва, в Раді під виглядом так званого нового закону про спецконфискацію намагаються прийняти інший вид конфіскації - в західному праві ця процедура названа "громадянська конфіскація" і використовується поряд з конфіскацією та спецконфискацією в залежності від обставин.
Автор зазначає, що громадянська конфіскація в тому вигляді, в якому її пропонують прийняти, несе певні корупційні ризики, хоч і покликана з корупцією боротися.
Детальніше про український варіант спецконфискації читайте в статті Юлії Самаевой "Було наше, стало..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".