Рада відмовилася розглядати закон про спецконфискацію

Поділитися
Рада відмовилася розглядати закон про спецконфискацію У парламенті не хочуть вносити до порядку денного урядовий закон про спецконфискацію © Сайт президента України
Внесення законопроекту до порядку денного сесії безуспішно виносилося на голосування кілька разів поспіль.

Депутати Верховної Ради відмовилися включити до порядку денного сесії урядовий законопроект №5142 про повернення державі вкрадених активів на засіданні 20 жовтня.

Як повідомляє "Українська правда", спікер Ради Андрій Парубій кілька разів ставив на голосування включення законопроекту до порядку денного парламенту, проте щоразу в підтримку даного рішення голосували менше двох сотень депутатів.

"Це поганий знак для початку нашої роботи, колеги", – уклав він.

Як повідомляє прес-служба партії "Народний фронт", заступник голови фракції "фронту" у Раді, голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський повідомив, що проти законопроекту про спецконфискацію незаконних активів традиційно голосують депутати фракцій "Опоблоку" та "Батьківщини", а також парламентарі, що входять в об'єднання "Єврооптимісти".

Читайте також: Фонсека назвав успіх у матчі проти "Істанбула" "чудовою перемогою при відмінній грі"

Як відомо, 17 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Кримінального процесуального кодексу. Законопроект №4057 про націоналізацію засобів корупціонерів до рішення суду (також відомий як закон про спецконфіскацію) підтримали 228 народних депутатів. У другому читанні закон прийнятий не був. Відповідно до законопроекту, направлення в дохід держави коштів до вироку суду здійснюється, якщо підозрюваний перебуває в розшуку більше шести місяців.

На початку вересня Кабінет міністрів затвердив власний законопроект про спецконфискацію активів, отриманих злочинним шляхом, в досудовому порядку і направив його на розгляд у Верховну Раду.

Нагадаємо, до проекту державного бюджету на 2017 рік закладені $ 1,5 млрд коштів від спецконфискації активів колишніх високопоставлених чиновників.

Як пише в своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва, в Раді під виглядом так званого нового закону про спецконфискацію намагаються прийняти інший вид конфіскації - в західному праві ця процедура названа "громадянська конфіскація" і використовується поряд з конфіскацією та спецконфискацією в залежності від обставин.

Автор зазначає, що громадянська конфіскація в тому вигляді, в якому її пропонують прийняти, несе певні корупційні ризики, хоч і покликана з корупцією боротися.

Детальніше про український варіант спецконфискації читайте в статті Юлії Самаевой "Було наше, стало..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі