Рада відмовилася проводити слухання щодо статусу української мови

Поділитися
Рада відмовилася проводити слухання щодо статусу української мови Рада відмовилася обговорювати статус української мови © facebook.com/UDAR.ua
На засіданні парламенту в четвер, 16 травня за проект проголосувало лише 167 депутатів, при необхідних для позитивного рішення 226-ти.

Верховна Рада України не підтримала проект постанови про проведення парламентських слухань про законодавчі гарантування статусу української мови як державної.

На засіданні у четвер, 16 травня за проект проголосувало лише 167 депутатів, при необхідних для позитивного рішення 226-ти.

Проектом постанови, внесений опозиційними депутатами - членами міжфракційного депутатського об'єднання "За українську мову", пропонувалося провести 10 липня 2013 парламентські слухання на тему: "Законодавче забезпечення та практичне забезпечення статусу української мови як державної".

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту, на 22 році державної незалежності України українська мова як державна ще не отримала належного поширення в усіх сферах суспільного життя, а прийняття закону "Про засади державної мовної політики" погіршило і без того незадовільні умови його функціонування.

"За" прийняття проекту проголосували дев'ять членів фракції Партії регіонів з 207, 71 депутат від "Батьківщини" з 95, 35 ударівців з 42, 34 члени фракції "Свобода" з 36 і 18 позафракційних парламентаріїв. Ніхто з комуністів на підтримку проведення слухань щодо статусу української мови не проголосував.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. !zn

Читайте також:

Фаріон представить новий проект мовного закону, що забороняє літери "И" та "Е"

Права регіональних мов можуть знову обмежити

Під Київрадою мітингувальники вимагають не допустити двомовності в столиці

Більше мільйона росіян вважають рідною українську мову

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі