Рада в першому читанні схвалила криміналізацію незаконного перетину кордону

Поділитися
Рада в першому читанні схвалила криміналізацію незаконного перетину кордону © Facebook/Арсеній Яценюк
За перетин кордону із застосуванням зброї можуть засудити на вісім років в'язниці.

Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект №7017 "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконний перетин державного кордону", згідно з яким відповідальність за незаконний перетин кордону буде змінено з адміністративної на кримінальну. За законопроект проголосував 241 депутат.

Проектом Закону пропонується встановити кримінальну відповідальність за перетин державного кордону України громадянами держави-агресора чи в інтересах держави-агресора будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон або в пунктах пропуску без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості. Таке порушення буде каратися позбавленням волі на строк до трьох років. За повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб передбачатися позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років, а вчинення таких дій із застосуванням зброї - на строк від п'яти до восьми років.

"Очевидно, що незаконне проникнення на територію України представників держави-агресора вже саме по собі несе велику суспільну небезпеку. Водночас чинне законодавство України передбачає за такі дії лише адміністративну відповідальність. Непоодинокими стають випадки, коли на територію України незаконно проникають громадяни держави-агресора, в тому числі ті, які є представниками військових та правоохоронних формувань, що також несе загрозу національній безпеці України", - аргументували автори закону необхідність його прийняття.

Зазначимо, що до 2004 року законодавством України за незаконний перетин кордону була передбачена кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, з 1 січня на пунктах пропуску на державному кордоні в повному обсязі запрацювала система фіксації біометричних даних громадян 71 держави, у тому числі Росії, та осіб без громадянства. Для створення системи було дообладнано 157 пунктів пропуску та 3 КПВВ на адмінмежі з анексованим Кримом.

Введення біометричного контролю, зокрема й на кордоні з Російською Федерацією, сприятиме зміцненню національної безпеки України та ускладнить роботу російських спецслужб, заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі