Рада ухвалила зміни до угод із викривачами в корупційних злочинах

Поділитися
Рада ухвалила зміни до угод із викривачами в корупційних злочинах © Залізний нардеп/t.me
Як і просили антикорупційні органи, зменшено покарання для спільників, які викриють організаторів. 

Верховна Рада країни прийняла в цілому законопроєкт №12039 про внесення змін до кримінального та кримінально-процесуального кодексів щодо умов угод про визнання винуватості у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень. Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, законопроєкт підтримали 263 народні обранці.

Насамперед законопроєкт вводить нову статтю, яка дозволяє підозрюваним у корупції у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення ніж вимагає чинне законодавство, на приклад 5 замість 8 років.

Додатково суд  зможе накласти як додаткове покарання досить великий штраф на винуватця:

  • за нетяжкі злочини: від 20 тис. до 120 тис. неоподатковуваних мінімумів
  • за тяжкі злочини: від 120 тис. до 6 млн. неоподатковуваних мінімумів
  • за особливо тяжкі злочини: від 270 тис. до 12 млн. неоподатковуваних мінімумів

Також у випадку коли мова йде про злочини меншої тяжкості, якщо це невеликі схеми без співучасників, то можливе зменшене ув’язнення підозрюваному, який повністю відшкодовує збитки, сплатить штарф, а його майно можуть конфіскувати.

Нагадаємо, в липні правоохоронний комітет тихцем затвердив  законопроєкт «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності укладення угод про визнання винуватості», який дозволяяв підозрюваним та обвинуваченим в ТОП-корупції за особливо тяжкі злочини, відшкодувати збитки, заплатити великий штраф і уникнути відповідальності, тобто по суті відкупитись від покарань.

Попри те, що зміна до законодавства про угоду з викривачами є необхідною, вона повністю не відповідала побажанням, які висловлювали антикорупційні органи. Врешті, після дискусій у суспільстві законопроєкт відкликали і у вересня зареєстрували новий.  «Що не так із законопроєктом про підвищення ефективності угод зі слідством?» пояснювала у статті Тетяна Безрук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі