Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу щодо передачі грошей громадам

Документ Доповнено
Поділитися
Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу щодо передачі грошей громадам © Василь Артюшенко, ZN.UA
За документ проголосували майже 290 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №3614 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи”. За документ проголосували 287 народних депутатів.

“Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу, якими уніфікувати визначення терміну «бюджети місцевого самоврядування»; визначити склади доходів та видатків окремо для бюджетів місцевого самоврядування (бюджетів територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань) та районних бюджетів”, - йдеться у пояснювальній записці.  

Завданнями цього законопроекту є:

  • розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад;  
  • встановлення складу доходів та видатків бюджетів територіальних громад, які будуть сформовані за рішенням Кабінету Міністрів України, в обсягах які були закріплені за бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад; 
  • встановлення рівних умов для сільських, селищних, міських територіальних громад у бюджетному забезпеченні.

Згідно із проектом закону, всі 1 470 ОТГ, території яких уже затвердив Кабінет міністрів, перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Зокрема, районні бюджети не будуть отримувати базову дотацію і не будуть знаходиться на прямих міжбюджетних відносинах з держбюджетом.

У першому читанні законопроект Верховна Рада ухвалила 15 липня. Тоді за документ проголосували 320 народних депутатів.

При цьому, як повідомляло ZN.UA, Верховна Рада мала голосувати пакетом 14 липня за проект закону №3614 і проекту постанови №3650 про формування нових районів. Однак в порядку денному 14 липня остання постанова не з'явилося, а 15 липня документ зняли з розгляду.

Через те, що у депутатів різні погляди на продовження реформи децентралізації, комітет і профільне міністерство вирішили ґрунтовно підійти до підготовки голосування і дати парламентарям вичерпну інформацію про те, як і на основі чого відбудеться другий етап децентралізації, в рамках якого Україна отримає нову карту громад і районів.

Подробиці про ситуацію і ризики, пов'язані з реформою децентралізації, читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Судний четвер. Чи завалять мери децентралізацію?" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі