Рада ухвалила законопроєкт про цифровізацію армії

Доповнено
Поділитися
Зокрема, він передбачає створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних.

Верховна Рада України на засіданні 16 січня  прийняла в цілому законопроєкт №10062 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану», відомий як цифровізація армії. Відповідне рішення підтримали 249 депутатів.

Як зазначив у своєму Telegram депутат Ярослав Железняк, законопроєкт ухвалили після довгих і складних дискусій і провалу багатьох правок.

Очікується, що законопроєкт сприятиме швидкому збору військових даних і переведе послуги для військовослужбовців у цифровий формат – електронний військовий квиток.

Як зазначила депутатка Ірина Геращенко, закон спрощує отримання статусу Учасника бойових дій під час воєнного стану.

«З мільйону військовослужбовців, які брали участь у захисті держави, лише 20% отримали відповідний статус УБД. Процедура є бюрократичною і складною, потрібно збирати купівлю паперів, це принизливо й несправедливо. Законопроект це спрощує», - написала вона.

Також законопроєктом передбачено створення єдиного реєстру мобілізованих, який привʼязаний до єдиного реєстру виборців. Проект також забезпечує обробку зібраних особистих даних.

«До другого читання, на жаль, законопроєкт значно погіршили поправками, які стосуються сильного втручання в приватне життя військовозобов’язаних», - додала Геращенко.

Вранці Міністерство оборони заявило, що прийняття закону розблоковує цифровізацію української армії та дозволить діяти більш мобільно та ефективно як на полі бою, так і в тилу.

Також в Міноборони зазначили, що законодавчі зміни створять можливості для посилення кіберзахисту та нададуть право МО розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО. Це, за словами відомства, вивільнить засоби ППО, які захищають національні дата-центри від постійних ракетних обстрілів, та прискориться та розшириться доступ Сил оборони України до розвідданих союзників. 

Ухвалити законопроєкт раніше публічно закликали головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, міністр оборони Рустем Умєров та очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Натомість заступник голови комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко закликав депутатів не голосувати за законопроєкт, заявляючи, що не можна розміщувати секретну або абсолютно секретну інформацію військових IT-систем на закордонних серверах. У відповідь його розкритикували громадські активісти. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі